adcov.com

Znaki i objawy choroby Cushinga

Gdy organizm jest narażony na podwyższonych poziomów kortyzolu przez dłuższy okres, zespół Cushinga może rozwijać. Zespół Cushinga jest również nazywany hiperkortyzolemii. Wysoki poziom kortyzolu może pochodzić od niektórych leków, lub może być wynikiem ciała i uzyskano nadmiar kortyzolu.

Znaki wspólne

Za dużo kortyzolu produkuje kilka bardzo typowe oznaki Cushinga jest prawdopodobne. Są to zaokrągloną twarz, guz, który rośnie między ramiona i ciemnych rozstępów rozwijających się na całej skórze. Prawdopodobne, jeśli osoba ma Cushinga, będzie również mają wysokie ciśnienie krwi, być może cierpi na cukrzycę, a od jakiegoś utraty masy kostnej.

Objawy

Są to typowe objawy, które są zwykle obecne w Cushinga, takie jak uczucie zmęczenia i znużenia, osłabienia mięśni, zaczerwienienie twarzy, zwiększenie masy ciała głównie wokół talii i górnej części pleców, zasinienie łatwo, powolne leczyć, nadmierne owłosienie ciała, depresja i lęk, trądzik, utratę popędu płciowego, zaburzeniami erekcji i przewlekłe bóle głowy.

Wspólne Błędna diagnoza

Objawy choroby Cushinga może wyglądać podobnie jak wiele innych zaburzeń i chorób. Choroba Cushinga powoduje poważne napady depresji, więc jest to dość powszechne dla lekarza przeoczyć inne objawy i po prostu zdiagnozować pacjenta z depresją. Jednakże, możliwe jest również, aby misdiagnose Cushinga ze schizofrenią, ponieważ Cushinga często powoduje urojenia i paranoję.

Kortyzol

Zespół Cushinga jest rzadkością zaburzenia hormonalne. Spowodowane nadmiernym poziomem kortyzolu, tych, które są narażone na wysokie stężenia kortyzolu należy sprawdzać regularnie Cushinga. Kortyzol jest hormonem, który konieczny jest naturalnie produkowany przez nadnercza. Pomaga organizmowi w obsłudze od choroby, stres chirurgii i chorób. Jest również odpowiedzialny za utrzymanie ciśnienia krwi; kontroluje metabolizm tłuszczów, białek i węglowodanów. Pomaga również funkcję układu sercowo-naczyniowego.

Nowotwory

Więcej niż połowa pacjentów Cushinga zdiagnozowano nowotwór, ponieważ mają nie-nowotworowe w przysadce mózgowej, które wytwarzają nadmierne ilości kortyzolu. Nowotwory, które są obecne w nadnerczach i płuc może być również przyczyną Cushinga. Więcej kobiet niż mężczyzn rozwinie Cushinga, i to najczęściej u osób od 20 do 50 roku życia.