adcov.com

Znaki i objawy chłoniaka brzucha

Brzucha chłoniak jest zasadniczo postać raka, który znajduje się gdzieś w tkance limfatycznej i układu limfatycznego przewodu pokarmowego. W związku z tym, co oznacza, że ​​układ immunologiczny może być rak żołądka, jelita, albo nawet w wątrobie, tak, że znaki i objawy tego typu nowotworu będzie się różnić w zależności od miejsca w ciele, które zawierają komórki nowotworowe.

Choroba Castlemana: jeden typ chłoniaka brzucha

Jeden rodzaj chłoniaka brzusznej choroby Castlemana. Choroba ta może znajdować się w jednym z węzłów chłonnych (unicentric) lub więcej niż jeden węzeł limfatyczny - lub nawet tkanek limfatycznych - w obrębie jamy brzusznej (wieloośrodkowe). Typowe objawy obu tych rodzajów ogólnie to gorączka, utrata masy ciała i nocne poty.

Dodatkowe objawy dla unicentric i wielocentryczne

Dodatkowe objawy unicentric są niedokrwistość i trudności w oddychaniu (lub jedzenia) z powodu presji lub pełności poczuł w brzuchu. Dodatkowe objawy to wieloośrodkowe drętwienie dłoni lub stóp, zmęczenie, powiększenie śledziony, węzłów chłonnych, wątroby i złe samopoczucie.

Rak żołądka: inny rodzaj chłoniaka brzucha

Innym typem chłoniaka brzusznej jest rak żołądka. Istnieją zasadniczo cztery rodzaje raka żołądka i chłoniaka jest jednym z nich. Ten rodzaj raka jest rzadkie w Stanach Zjednoczonych, ale jest bardzo powszechne w krajach mniej rozwiniętych.

Uważa, że ​​zatłoczone warunki życia ubogich w wodę pitną i przyczynia się do zachorowania na bakterię o nazwie Helicobacter pylori, która rozwija się zakażenie i może doprowadzić do rozwoju tego typu nowotworu. Objawy tego typu nowotworu są tak podobne do innych problemów żołądkowo-jelitowych, jednak, że często błędnie - i leczenie nieprawidłowego rozpoznania Wprowadzenie - znajduje się przed rakiem.

Objawy raka żołądka

Objawy mogą obejmować uczucie sytości (lub będąc nadęty) nawet po tylko jedzenie mały posiłek, przeżywa zgaga, niestrawność i ból brzucha. W ten sposób łatwo jest pomylić te objawy z innych możliwych problemów żołądkowo-jelitowych. Ponadto, wymioty i nudności (również objawy zatrucia) może wystąpić również jak zmęczenie, utrata wagi.

Owoce, warzywa i zdrowie żołądek

Większość ludzi nie dostać wystarczająco dużo owoców i warzyw w ich codziennej diecie, zwłaszcza jeśli jedzą w fast food, w których owoce są rzadko promowane na wszystkich, z wyjątkiem wersji wysokiej zawartości tłuszczu ziemniaczanej znany jako francuski narybku. Ale owoce i warzywa pomaga żołądka i przewodu pokarmowego, aby skuteczniej działać, co przyczynia się do wspomagania układu odpornościowego w walce się żadnych nieprawidłowości lub bakterii, które są importowane. Dlatego uzyskanie zalecanego dziennego spożycia tych dwóch elementów jest środkiem zapobiegawczym przeciwko chłoniaka jamy brzusznej.