adcov.com

Znaki i objawy brodawczaka ludzkiego

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest duża grupa wirusów, które powodują brodawki narządów płciowych, brązowienia skóry i narośli, które mogą pojawić się na różnych częściach ciała. Istnieje ponad sto typów wirusa HPV z łagodnymi do ciężkich objawów. Niektóre rodzaje HPV powodują małe brodawki na palcach lub nogi, inne typy powodują cięższe warunków, takich jak rak szyjki macicy. HPV jest bardzo częste w populacji. Około 80 procent aktywnych seksualnie ludzi skurczy HPV w życiu.

Brodawki skórne

Brodawki skórne są częste objawy wirusa HPV. Mogą pojawić się na każdej części ciała, ale są one najczęściej na twarzy, rąk i głowy. Są one najczęściej w miejscach, gdzie istnieje już były obrażenia od uszkodzeń skóry.

Brodawki płaskie i Objaw

Te brodawki są różne od zwykłych brodawek skórnych w ich wyglądzie i miejscu na ciele. Płaskie brodawki są zwykle brązowe, a oni często swędzenie. Rosną one w wielu częściach ciała, w tym twarzy, klatki piersiowej i rąk. Brodawki podeszwowe są podobne do brodawek płaskich wyjątkiem rosną głównie na podeszwach stóp.

Brodawki narządów płciowych

Brodawki narządów płciowych są najczęstszym objawem HPV, które rozciąga się od kontaktu seksualnego z osobą zakażoną. Objawy mogą pojawić się w ciągu kilku tygodni od zakażenia lub po kilku miesiącach. Są one zwykle różowy, podniesiony lub płaskie skupiska uderzeń w okolicy narządów płciowych. Brodawki narządów płciowych może mieć trzech ścieżek rozwoju. Mogą one pogarszać i rozwijać się w liczbie pozostają niezmienione, albo mogą zupełnie jasne się po pewnym okresie czasu.

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest spowodowane przez HPV, i nie ma żadnych objawów do tej bardziej zaawansowanych stadiach choroby. HPV infekuje tkanki szyjki macicy, co powoduje uszkodzenia komórek. Chociaż HPV atakuje tkanki szyjki macicy, dla niektórych osób zakażenie ustępuje z czasem. Dla niektórych, wirus pozostaje i powoduje lat na raka po zakażeniu. Zakażenie HPV można wykryć u kobiet poprzez coroczne cytologicznych badań profilaktycznych wymazu.