adcov.com

Znaki i objawy alergii u dzieci

Do 50 milionów Amerykanów, w tym miliony dzieci, mają jakąś alergię, według KidsHealth.org. Reakcje alergiczne mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego, i istnieje kilka objawy, że rodzice powinni szukać.

Objawy alergii powietrzu

Unoszące się w powietrzu alergeny mogą powodować kichanie, swędzenie nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel, swędzenie i łzawienie oczu.

Objawy alergii żywności

Reakcja na alergie pokarmowe zależy od wrażliwości dziecka do danej żywności, a ile z tego zostało zużyte. Objawy to pokrzywka, katar i swędzenie nosa, swędzenie jamy ustnej lub gardła, bóle brzucha lub skurcze, szok i trudności w oddychaniu.

Objawy alergii owady

Ukąszony lub ukąszony przez owada może spowodować pokrzywka, trudności w oddychaniu, obrzęki gardła, nudności, biegunka i wstrząsy.

Anafilaksja

Niektóre objawy są poważne i powinny być sprawdzone przez lekarza natychmiast, aby zapobiec anafilaksji lub wstrząs anafilaktyczny. Skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów: trudności w oddychaniu; obrzęk gardła, warg, języka lub twarzy; zawroty głowy; utrata przytomności; pokrzywka; ucisk w gardle; lub gwałtowny spadek ciśnienia krwi.

Adrenalina

Jeśli wiesz, że Twoje dziecko może wystąpić silna reakcja na alergen, można nosić wstrzykiwania adrenaliny z tobą przez cały czas. Adrenalina będzie przeciwdziałać reakcji alergicznej i może uratować życie.

Zapobieganie

Nie ma lekarstwa na alergie, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec reakcji alergicznej. Spróbuj zmniejszyć narażenie dzieci na rzeczy, które wiedzą, że są uczuleni na. Powiadom wszystkich opiekunów dziecka o alergii i co należy zrobić w przypadku wystąpienia reakcji.