adcov.com

Znaczenie żywienia w celu wczesnego rozwoju mózgu

Nie ma chyba nic bardziej istotne dla naszego życia niż zdrowe i funkcjonowanie mózgu. Mózg pozwala nam myśleć i czuć, że dzieli nas od różnych osób, i to utrzymuje nasze funkcje biologiczne.

Rozwój mózgu

Według badań opublikowanych w "Archives of Disease in Childhood" ludzki mózg rozwija się wcześnie i szybko. Siedemdziesiąt procent wzrostu mózgu dopełnia koniec pierwszego roku życia. Artykuł podkreśla znaczenie żywienia w tych wczesnych etapach, ze względu na to szybkiego wzrostu.

Żywienie

Według artykułu opublikowanego w "American Psychologist" w 2001 roku, to jest kluczowe dla potrzeby żywieniowe po urodzeniu dzieci, które muszą być spełnione. Mózgu zależy od kwasu foliowego, żelaza i witamin, wśród innych składników odżywczych, aby wzrastać i rozwijać się prawidłowo. Niedożywienia może spowodować utrudniony rozwoju mózgu.

Skutki fizyczne

Według badań opublikowanych w "Archives of Disease in Childhood", niedożywionych dzieci miały mniejsze obwody głowy, waży mniej i były krótsze w porównaniu z dziećmi z normalnej diety.

Skutki psychiczne

W tym samym badaniu, niedożywionych dzieci wyświetlane konsekwentnie niższe IQ niż dzieci, które miały normalnej diety.

Ograniczenia

Chociaż większość naukowców zgadza się co do znaczenia żywienia dla rozwoju mózgu, pole rozwoju mózgu jest jeszcze młody. Według artykułu opublikowanego w "American Psychologist" w 2001 roku, część tego braku wiedzy wiąże się z tym, że badacze mózgu mają problemy biorąc funkcjonalne obrazów rezonansu magnetycznego (MRI) u dzieci w wieku poniżej 6 lat, ponieważ to wymaga od nich, aby usiąść jeszcze przez ponad pół godziny. Ponadto, Food and Drug Administration (FDA) ogranicza ilość tomografii pozytronowej emisyjnej (PET), który można wykonać na badacze dzieci, ponieważ wymaga iniekcji radioaktywnego izotopu.