adcov.com

Zmiany Vision z chorobą ParkinsonaChoroba Parkinsona jest chorobą nieuleczalną i frustrujące. Wraz ze zmniejszeniem zdolności motoryczne, naukowcy z Emory University odkryli, że choroba Parkinsona może również wpływać na wzrok. Ślepoty jest wynikiem Parkinsona, lecz istnieją poważne zmiany w widzeniu spowodowane zaburzeniami ruchu oka.

Rozmazania

W celu prawidłowego zobaczyć, oczy muszą być w stanie pozostać stabilny. Choroba Parkinsona może spowodować, że oczy się trząść, co sprawi, że nacisk przesunąć nieco w tę iz powrotem w sposób niekontrolowany. To spowoduje, niewyraźne widzenie.

Double Vision

Podwójne widzenie może być również związane z niewłaściwym lub śledzenia ruchu oczu. Gdy występuje podwójne widzenie, jeden obiekt będzie umieszczony w dwóch, albo obok siebie i ułożone jeden na drugim. Okulista może przepisać soczewki z pryzmatem, że będzie ciągnąć dwa obrazy razem.

Dyskomfort oka

Jeśli również wpływa mięśnie wokół oczu, powieki może nie działać prawidłowo. To może powodować suchość oczu, nieprzyjemne uczucie chropowatości lub uczucie ciała obcego w oku. Over-the-counter krople do oczu może pomóc złagodzić objawy tymczasowo, ale najlepiej jest zobaczyć okulisty zawodowe, aby upewnić się nie ma innych chorób oczu są obecne.

Skutki uboczne leku

Leki stosowane w chorobie Parkinsona może również powodować zmiany w widzeniu. Jeśli występują zaburzenia widzenia podczas uruchamiania nowego leku, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia wskazań, jeżeli objawy są skutkiem ubocznym leku.

Ostrzeżenia

Choroba Parkinsona powoduje trudności z umiejętności motorycznych, które mogą sprawić, ruch wokół domu trudniejsze. Jeśli zmiany są obecne widzenie również istnieje większe ryzyko upadku lub urazu. Skontaktować się z lekarzem lub oka lekarza o jakichkolwiek zmianach widzenia lub podrażnienie oczu.