adcov.com

Złego wpływu okopowe Canals

Złego wpływu okopowe Canals


Zainfekowane lub uszkodzone zęby mogą być czasami zapisywane przez kanału korzeniowego. Zębów zawiera miąższ tkanki miękkiej nazwie. Kanały spływać z pulpy do korzenia. Gdy miazga zostaje uszkodzona, bakterie mogą wpływać na korzenie, powodując ból i uszkodzenia zębów, gumy a nawet kości. Kanałowe czyści infekcji i zamyka ząb, aby zapobiec dalszym szkodom. Sama procedura, jednak niesie ze sobą ryzyko.

Ropień

Nagromadzenie bakterii w tkankach zęba może spowodować obrzęk, zwany ropień. Ropień wskazuje, że zakażenie nie został całkowicie usunięty z zęba. Chociaż większość dentystów przepisują antybiotyki po kanału korzeniowego w celu zabicia bakterii, przepisy nie zawsze są w 100 procentach skuteczne. Ropień powoduje silny ból, nieprzyjemny smak w ustach, czerwone i opuchnięte dziąsła i gorączkę. Twój dentysta może przepisać inny antybiotyk, wykonać dodatkowe leczenie kanałowe lub wyciągnąć zęba. Over-the-counter leki przeciwbólowe i ciepłe wody sól do płukania gardła może złagodzić ból.

Utrata zębów

Chociaż celem kanału korzeniowego jest uratować ząb, procedura nie jest niezawodny. Jeśli korzeń umiera lub zakażenie jest szczególnie agresywna lub powszechne, ciągnąc kłopotliwy ząb jest najlepszy sposób, aby usunąć bakterie i uniknąć dalszych komplikacji. Obecna technologia ułatwia dentyści zbadać i czyste kanały, ale niektóre zęby mają kilka kanałów, które mogą być zakrzywione i tak trudno znaleźć lub całkowicie czyste w trakcie procedury.

Alergia

Niektórzy pacjenci źle reagują na znieczulenia do zabiegu. Chociaż rzadziej przy użyciu dzisiejszych produktów, niektórzy pacjenci mają reakcje alergiczne. Łagodne reakcje na znieczulenie miejscowe wyników w ulach, swędząca wysypka na skórze; lub objawy astmy, trudności łapania oddechu. Ekstremalna reakcja powoduje wstrząs anafilaktyczny charakteryzuje obrzęk tkanek ciała, obrzęk obiegu upadku i ostrą niewydolnością oddechową. Pacjenci, którzy wiedzą, że mają alergię na siarczyny alternatywnych środków znieczulających powinny przedyskutować z lekarzem przed zabiegiem.

Uszkodzenia nerwów

Innym możliwym skutkiem kanału korzeniowego jest stomatologiczne uszkodzenie nerwów. Uraz w trakcie procedury, ciśnienie z uszczelniacza i neurotoksyczne z substancji chemicznych używanych podczas kanału korzeniowego lub uszczelniacza może uszkodzić nerwy. Pacjenci, którzy doświadczają trudności nerwowych po operacji odzyskiwania oraz jeśli dentysta łapie problem wcześnie. Pacjenci powinni czujnie monitorują obszar ból lub drętwienie, szczególnie w okresie 72 godzin po operacji, a kontakt z dentysta z jakichkolwiek obaw.

Kosmetyki

Pooperacyjne ząb jest bardziej krucha niż inne Ponieważ większość wysłodków w została usunięta. Pacjenci powinni zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić ząb po kanale korzeniowym. Dentysta może trzeba dodać nośnika podczas operacji, ale ząb nadal będzie bardziej kruche niż inni.

Przebarwienia zębów jest wspólne, jak również. Siwienie zazwyczaj nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Stomatolodzy mogą być w stanie zmniejszyć przebarwienia przez bielenia ze względów kosmetycznych.