adcov.com

Złe skutki braku snu na dzieci

Złe skutki braku snu na dzieci


Dzieci potrzebują więcej snu niż dorośli; ciało i mózg dziecka rozwija się w szybkim tempie. Dzieci potrzebują dużo snu w nocy, aby odbudować swoje zapasy energii, aby mogli skupić się i być aktywny następnego dnia. Jeśli Twoje dziecko jest pozbawione snu może doprowadzić do ich rozdrażnienie i złym humorze, ale może też mieć złe skutki wobec ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

Problemy emocjonalne

Wiele dzieci, które stają się pozbawiony snu kończy się o problemy z lęku i depresji. Brak snu może podnosić poziom kortyzolu, hormonu stresu. Może to spowodować dzieci stać zmartwiony, smutny, rozdrażnienie, nudności lub mają problemy z gospodarstwa nadal. Te uczucia mogą dziecko nadal mają więcej problemów ze snem. Twoje dziecko może płakać częściej tracić nadziei, staje się bać rzeczy, że nie bał się wcześniej, i poczuć się jak ona nie może nic dobrze zrobić.

Problemy waga

Gdy dzieci nie wyspać, jedzą więcej i przenieść mniej, powodując problemy z wagą. Badanie z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health odkryli, że brak snu u dzieci może prowadzić do otyłości. Badania wykazały, że dla każdej dodatkowej godziny snu dziecko dostał ich ryzyka spadła o 9 proc. Odkryli również, że dzieci z najmniejszą ilością snu były 92 procent bardziej narażone na dorosłych otyłych niż ich odpowiedniki, którzy spali dłużej. Dzieci z nadwagą i otyłością mogą mieć tkankę tłuszczową wokół szyi, ograniczenie przepływu powietrza, co może spowodować, bezdechu sennego i innych problemów zdrowotnych.

Cukrzyca

Chorych na cukrzycę jest inny efekt od braku snu u dzieci. Według American Diabetes Association, "ostra całkowita utrata snu, a nawet o dwie godziny snu na dobę przez jeden tydzień, wiąże się z wzrostem poziomu cytokin prozapalnych i zapalenie niskiej jakości, stan znany predysponować do insuliny Odporność i rozwoju cukrzycy. " Ryzyko otyłości z braku snu mogą zwiększać ryzyko cukrzycy typu 2 w późniejszym okresie życia.

Attention Deficit Hyperactivity Disorder

Oczywiście deficyt snu może spowodować, że dziecko nie może się skupić i skoncentrować się w ciągu dnia, ale badania przeprowadzone przez University of Michigan i opublikowane w Pediatrics Magazine stwierdził, że bezdech senny, chrapanie i inne zaburzenia snu mogą powodować lub przyczyniać się do nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci . Według tego badania, leczenie zaburzenia snu spowodowało wzrost zainteresowania u dziecka i zmniejszoną potrzebę medicating to dziecko z ADHD.