adcov.com

Ziołowe leki na choroby oczu

Oka jest ważny, ale wrażliwych na narządy i może zależeć od szerokiej liczby zaburzeń, w tym jaskrę, zapalenie spojówek, zapalenie nerwu wzrokowego i zaćmy. Niektóre zioła były stosowane tradycyjnie w leczeniu choroby oczu i choroby, a wiele z nich już badań klinicznych przez środowisko naukowe, z niektórych zachęcających wyników.

Świetlik

Świetlik jest zioło, które ma długą historię stosowania w zachodnim ziołolecznictwie na zaburzenia oczu leczenia. Badanie opublikowane w Journal of Alternative i medycyny komplementarnej w Septmeber 2007 przetestowany kropli do oczu wykonane z świetlika na pacjentów z zapaleniem spojówek. Badania wykazały, że ponad 80 procent pacjentów odnotowano całkowite wyzdrowienie w ciągu dwóch tygodni leczenia. Świetlik można kupić jako kropli do oczu lub jako luźne liści ziół, z których mogą być wykonane okłady i torebki herbaty, które są umieszczone bezpośrednio na oczy.

Kurkuma

Kurkuma jest jasny pomarańczowy przyprawy używane w kuchni indyjskiej i niedawno zwrócił uwagę od społeczności zdrowotnej dla swoich potężnych działań przeciwzapalnych. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Fitoterapia badań w czerwcu 1999 roku, naukowcy przetestowali kurkuma na pacjentów cierpiących na przewlekłe zapalenie błony naczyniowej oka. Zapalenie błony naczyniowej oka jest zapalenie środkowej części oka, które może prowadzić do trwałego uszkodzenia, a nawet ślepoty, zgodnie z Fundacji Amerykańskiej Akademii Okulistyki. Badania wykazały, że kurkuma był w stanie zmniejszyć objawy w ciągu dwóch tygodni, a jej efekty były porównywalne z kortyzonu leków zwykle stosowanych w leczeniu tego zaburzenia. Kurkuma można dodawać do zup, curry, sosów i dań mięsnych, a można również nabyć w formie dodatku w wielu sklepach ze zdrową żywnością.

Borówka

Zaćma jest chorobą, w której soczewka oka staje się mętny i może powodować wiele problemów wizualnych. Ciemnoniebieski borówka jest dziki kuzyn wspólnej borówki i był używany w tradycyjnym zachodnim ziołolecznictwie w leczeniu problemów ze wzrokiem przez setki lat. Badania opublikowane w czasopiśmie Advances in Gerontologii w 2005 roku wykazały, że ekstrakt z borówki czarnej był w stanie zapobiec zarówno zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej u szczurów. Suplementy Borówka można kupić w większości sklepów ze zdrową żywnością lub z internetowych sprzedawców.