adcov.com

Ziołowe leki na choroby dziąseł

Choroby dziąseł, znana również jako choroba przyzębia lub zapalenie dziąseł, zapalenie dziąseł w wyniku infekcji bakteryjnej. Jak jeść, płytki gromadzi się na zębach i wokół linii dziąseł. Jak to miesza się skrobie, cukry i bakterii, tworzy kamień nazębny. Tatar podrażnia dziąsła i otwiera drzwi do infekcji. Choroby dziąseł jest wspólne - zgodnie z University of Virginia, wpływa Siedemdziesiąt pięć procent dorosłych. Może to prowadzić do utraty zębów i jest związane z chorobą serca. Właściwa opieka stomatologiczna oraz wspomagających ziół może zapobiec lub ograniczyć prawdopodobieństwo rozwoju choroby dziąseł.

Herbata zielona

Zielona herbata, spożywane regularnie, ma działanie ochronne na dziąsła. Dziennik periodontologii (Jop) informuje, pozytywny związek pomiędzy zielonej herbaty i dziąseł zdrowia. W badaniu, mężczyźni, którzy pili zieloną herbatę miał mniej chorób dziąseł. Kenneth Kornman, redaktorem Jop zauważa, że ​​katechiny - złożone w zielonej herbacie - mogą być odpowiedzialne za ochronę. Dodaje się sugerować, "... aby danej substancji chemicznej, gdy oczyszczane i badane w laboratorium, ma szerokie możliwości zmniejszania stanu zapalnego w całym organizmie, a także zdolność do hamowania wzrostu pewnych bakterii, które mogą być zaangażowane w niektórych chorobach, takich jak guma choroba. "

Olejek z drzewa herbacianego

Antyseptyczne, przeciwbakteryjne, antybiotyki i przeciwgrzybicze, olej z drzewa herbacianego jest przydatne dla każdego szeregu infekcji. Oprócz swoich możliwości przeciwko infekcjom, olejek z drzewa herbacianego ma również właściwości przeciwzapalne. Kropli olejku z drzewa herbacianego zmieszany z pastą pomoże zmniejszyć bakterie, które mogą powodować twardą płytkę nazębną, zapalenie dziąseł i chorób przyzębia. Olej z drzewa herbacianego, mogą być również mieszane z gorącą wodą i stosowany jako płukanka lub stosowane w irrigator dentystycznej.

Pasty do zębów handlowe zawierające olejek z drzewa herbacianego są również dostępne.

Neem

Wyciąg otrzymywany z liści, nasion i gałązek rośliny neem (Azadirachta indica) jest użyteczna przeciwko dziąseł. W 2004 roku, Dz etnofarmakologia poinformował, że żel zawierający ekstrakt z oleju neem obniżona pomiarów tablica w badanych. Według autorów badania "sugeruje, że ekstrakt z żelem neem jest odpowiedni do leczenia zapalenia dziąseł i zakażenia jamy ustnej, ponieważ hamuje powstawanie płytki nazębnej i wzrost bakterii." Olej z miodli indyjskiej może być mieszany z wodą przez płyn do płukania ust lub w mieszaninie z pasty do zębów. Ponieważ wszystkie płukania i pasty do zębów nie przełknięcia. Kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny stosować neem.