adcov.com

Zioła na zwiększenie serotoniny

Neuroprzekaźnika serotoniny wpływa na nastrój, pomaga w kontroli poziomu gniewu i pomaga w regulacji snu. Ponieważ większość komórek mózgowych wpływem serotoniny, neuroprzekaźnika może również wpływać na pamięć, uczenie się, regulację temperatury, apetyt, a nawet zachowania społeczne. Serotonina może również wpływać na pracę serca, elementy układu hormonalnego i tkanki mięśniowej. Wielu naukowców uważa, że ​​niektóre postacie depresji może być wynikiem braku równowagi serotoniny, co może być spowodowane przez wiele czynników.

Ziołowe suplementy

Zioła, aby spróbować na podniesienie poziomu serotoniny obejmują oatstraw, łopian, mniszek lekarski, czarny Cohosh, żeń-szeń i dziki yam. Mniszek lekarski zawiera także luteolina, przeciwutleniacz. Historycznie, łopian jest stosowany w leczeniu innych chorób, począwszy od zapalenia stawów na cukrzycę do utraty włosów, i to aktywny składnik w niektórych metod leczenia raka. Cohosh Black jest brane również pomóc z menopauzą i związanych z tym problemów. Dziki yam jest również, że aby pomóc wątroby i układu hormonalnego. Ponieważ uważa się, aby podnieść poziom serotoniny, to jest myśl, aby pomóc w jakiejś depresji, zwłaszcza zaburzenie dwubiegunowe i sezonowe zaburzenia afektywne. Dziurawiec zwyczajny jest również podjęte w celu złagodzenia niektórych form łagodnej depresji.

Biorąc ziołowych suplementów

Ponieważ zioła są naturalne, wiele osób uważa, że ​​są całkowicie bezpieczne i bez skutków ubocznych. Jednak wiele ziół i innych naturalnych elementów roślinnych były oryginalne podstawą leków. Wszelkie skuteczne zioła mogą zachowywać się w organizmie podobnie jak inne leki, a więc powinny być podejmowane z taką samą starannością. Zioła mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, więc jeśli jesteś na leki i chcą dodać w ziołowych suplementów, należy porozmawiać z lekarzem o tym, które zioła zamierzają podjąć.

Dodatkowe

Suplementy L-tryptofan używane, które należy podjąć, aby zwiększyć poziom serotoniny, ale te zostały zakazane w Stanach Zjednoczonych od 1989 roku 5-HTP dodatek jest uważany za zastępstwo. Organizm naturalnie produkuje 5-HTP z tryptofanu źródeł żywności. 5-HTP jest następnie wykorzystana do wytworzenia serotoniny. 5-HTP dodatek wykonana jest z nasion afrykańskiego roślin Griffonia simplicifolia. Kolejny dodatek, który pojawia się w celu zwiększenia produkcji neuroprzekaźników serotoniny i dopaminy jest SAMe (s-adenozylometionina). Organizm naturalnie produkuje samego od aminokwasu metioniny. I podczas gdy dowody wskazują, że niski poziom SAMe koreluje z depresji, nie było wystarczających badań dotyczących stosowania SAMe w leczeniu depresji. 5-HTP ani nie samo powinno być podjęte przez kogoś już na lek przeciwdepresyjny.