adcov.com

Zioła dla Premenopauza

Premenopauza jest okres czasu, który poprzedza całkowite przerwanie cyklu menstruacyjnego. Stan ten może trwać od kilku miesięcy do 10 lat i oficjalnie przechodzi w okresie menopauzy, po 12 kolejnych miesięcy bez okresu. Zmniejszona produkcja estrogenu i innych hormonów wywołać ten proces. Kilka ziołowe terapie mogą pomóc złagodzić objawy, które obejmują uderzenia gorąca, suchość pochwy, zmiany nastroju, drażliwość, zmniejszenie popędu seksualnego i zmęczenie.

Blach Cohosh

Medycyna alternatywna ekspert dr Andrew Weil stwierdza czarno cohosh jest jednym z najszerzej badanych ziół do leczenia objawów tej choroby. Jest to najbardziej znany ze swojej zdolności do łagodzenia uderzeń gorąca. Działania dobroczynne wynika z jego zdolności do wspierania i utrzymania poziomu hormonów. Cohosh Black wykazuje te same czynności, jak estrogen, bez negatywnych skutków ubocznych leków konwencjonalnych hormonalnej. Chociaż nie wydaje się, aby naśladować estrogen w jakikolwiek sposób, kobiety, które mają lub są narażone na ryzyko nowotworów związanych z hormonami nie powinny stosować tego zioła, bez konsultacji z wykwalifikowanym dostawcą opieki zdrowotnej. Zalecana dawka wynosi 20 mg dwa razy dziennie.

Dong Quai

Zioło to ma długą historię stosowania w medycynie chińskiej do zaburzenia równowagi hormonalnej kobiet adresowania. To nie ma żadnej aktywności estrogenów-jak, ale jak czarny Cohosh, skonsultować się z lekarzem przed użyciem, aby ustalić dawkę, a jeśli jest to właściwe leczenie dla Ciebie. Dong Quai nie jest odpowiedni dla kobiet, które mają silne krwawienie.

Maca

Według ekspertów medycyny dr alternatywne Ray Sahelu, korzeń maca może złagodzić niektóre objawy, takie jak niepokój i poprawić zmniejszoną popęd płciowy. Mała liczba badań zostały zrobione i kobiety, które miały 3,5 gramów na dobę przez sześć tygodni doświadczyłem zmniejszenie objawów psychologicznych i zgłaszane lepszą sprawność seksualną. Nie wydaje się, aby zakłócać działanie hormonalne w żaden sposób; skontaktować się z lekarzem przed użyciem. Możliwe skutki uboczne to bezsenność i nadmierne pobudzenie.

Inne zioła

University of Maryland wymienia kilka suplementów na swojej stronie internetowej, które są tradycyjnie wykorzystywane do tego stanu. Badania są niedostępne lub przyniosły mieszane rezultaty. Są to szałwia, koniczyna czerwona, żeń-szeń i kudzu azjatyckiej.