adcov.com

Ziemne i odwodnionej

Ziemne i odwodnionej


Odwodnienie jest najstarszą formą utrwalania żywności. Suszone żywności zachowane, ponieważ brak wilgoci hamuje wzrost mikroorganizmów, które powodują psucie się żywności. Prawie każdy rodzaj żywności można odwodnić, i żywność może mieć trwałość wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Nowoczesne metody odwadniania zmniejszenia zawartości wilgoci do 2 lub 3 procent, a poniżej 15 procent potrzebne dla wzrostu bakterii i pleśni.

Ziemne przekąski

Odwodnione jedzenie jest często ziemi. Na przykład suszone rośliny strączkowe mogą być zmielone na mąkę lub środek zagęszczający dla innych środków spożywczych. Mielenie odwodnionych produktów spożywczych ułatwia również proces nawadniania przez odsłonięcie większej powierzchni do cieczy. Ziemne suszone zioła takie jak pietruszka, bazylia i żarówek jak czosnku i cebuli są szeroko stosowane do gotowania.

Metody odwadniania

Sun i suszenia powietrze jest najstarszą metodą i nadal powszechnie stosowane metody w odniesieniu do suszonych na rynku żywności. Żywność może być piekarnik suszone, ale mogą mieć ciemniejszy kolor i mogą być bardziej kruche niż suszone żywności. Elektryczny odwadniacz można również nabyć, czy można zbudować własny osuszacza - wszystko, co będzie trzymać jedzenie między 110 a 150 stopni F przez 10 do 12 godzin można wykonać zadanie. Jest to możliwe do wyschnięcia ziół w kuchence mikrofalowej, a niektóre zioła mogą być suszone na powietrzu przy stałym, ciepłym wietrze.

Efekty

Odpowiednio odwodnione i pakowane warzywa i owoce mogą mieć okres trwałości wynosi 10 lat lub więcej, pod warunkiem, że są przechowywane w temperaturze poniżej 70 ° F. Ich opakowania powinny być szczelne, a niższe temperatury mogą przedłużyć okres przydatności do spożycia. Z groszkiem cukrowym do brokułów i od jabłek do mango, prawie wszystkie świeże warzywa i owoce mogą być odwodnione. Odwodnienie powoduje, że tracą witaminy C, ale dodanie soku z owoców cytrusowych, siarki przed suszeniem może zmniejszyć tę stratę.

Odpowiednio pakowane i przechowywane, suszone ziarna i rośliny strączkowe mogą mieć trwałość ponad 10 lat i zachowuje prawie wszystkie ich wartości odżywcze.

Wpływ na mięso, jaja i mleko

Suszone mięso lub nierówne mogą być wykonane z najbardziej chudych mięs i, zgodnie z National Center for Home Food Preservation, będzie na bieżąco przez dwa tygodnie w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Niektórzy producenci twierdzą, że ich próżniowo wołowiny dławiący ma trwałość dłużej niż jeden rok. Suszone lub sproszkowane jaja może trwać dziesięć lat, gdy przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu, a mleko odwodnione lub sproszkowane ma trwałość od trzech do pięciu lat.

Expert Insight

Badania wykonane na Uniwersytecie Południowej Kalifornii oraz biura Generalnego Kwatermistrza USA 50 lat temu stwierdził, że "diety wykonane z odwodnionej może być równie pożywne jak te przygotowane ze świeżych produktów." Jednak nowsze badania przeprowadzone przez Brigham Young University w 2005 roku okazało się, że większość witaminy C w owocach i warzywach jest zniszczony przez odwodnienie i że roczny zapas z najczęściej odwodnionej żywności również brakuje w witaminy A, B12, E oraz w wapń. Generalnie zaleca się uzupełnienie odwodnionej żywności z świeżej żywności.