adcov.com

Zespół Zatory żylne miednicy

Zespół Zatory żylne miednicy


Według Towarzystwa Radiologii Interwencyjnej, trzecia kobiet cierpi z powodu przewlekłego bólu miednicy w pewnym momencie w ich życiu, a zespół przekrwienie miednicy jest jedyną przyczyną przewlekłego bólu w obrębie miednicy u 30% wszystkich chorych. Zespół przekrwienie miednicy jest najbardziej powszechne wśród kobiet, ale wiele przypadków u mężczyzn również zostały udokumentowane.

Definicja

Zespół zatorów żylnych miednicy, bardziej znany jako zespół przekrwienie miednicy (PCS), jest chorobą, która powoduje przewlekłe bóle miednicy, kiedy żylaki rozwijać w pobliżu głównych nerwów w miednicy. Żylaki to żyły, które zostały powiększone, nabrzmiałe i często skręcone przez nadmierne gromadzenie się krwi i rozciąganie ich ścian. Zwykle rozwijają się w nogach i może być bardzo bolesne, zwłaszcza gdy osoby stoją lub spacer. Żylaki w nogach lub w innym miejscu w okolicach miednicy, które koliduje z funkcją okolicznych nerwy i powodować przewlekłe bóle miednicy są głównym patologia dla miednicy zespół przeciążenia żył.

Przyczyny

Dokładne przyczyny miednicy zespołem przeciążenia żył pozostają nieznane, ale najczęściej u kobiet między 20 a 45 lat, które były w ciąży co najmniej raz, a zwłaszcza u kobiet, które miały wielu ciąż. Kobiet z zespołem policystycznych jajników i brak równowagi hormonalnej są również bardziej narażone na rozwój zespołu przeciążenia w obrębie miednicy.

Objawy

Najczęstszym objawem zespołu przeciążenia miednicy jest nudne, pobolewania lub ciśnienie, zazwyczaj koncentruje się wokół dolnej części pleców i brzucha. Inne częste objawy to zaburzenia upławy lub krwawienie, wybitnych żylaki w miednicy, zwiększenie bólu podczas stosunku płciowego, pochwy, obrzęk i uczucie ogólnego depresji i złego samopoczucia. Objawy są gorsze podczas menstruacji i ciąży, a gdy osoby cierpiące na stojących przez dłuższy czas, lub gdy są zmęczenia, szczególnie pod koniec dnia. Wiele kobiet może również zauważyć nagły przyrost masy ciała podobny do tego, który wystąpił w czasie ciąży.

Diagnoza

Miednicy lub przezpochwowe ultradźwięki mogą być stosowane, aby wykluczyć inne warunki, z podobnymi objawami, ale zwykle nie są wystarczająco szczegółowe, aby w pełni zbadać żyły miednicy, które mogą być przyczyną zespołu przeciążenia w obrębie miednicy. Ostrożnie koncentrowały MRI jest metodą najbardziej nieinwazyjny, a są bardziej skuteczne niż ultradźwięków identyfikacji nerwów problemy, ale nie są dokładne w 100 procent. Miednicy venograms i tomografia komputerowa są najbardziej skuteczne narzędzia diagnostyczne dla zespołu przeciążenia miednicy, ale oba wiążą się z większym ryzykiem. Miednicy venograms wymagać wstrzyknięcia IV kontrastu barwnika do dolnych narządów jamy brzusznej, a gwałtowne reakcje alergiczne do barwnika są wspólne i potencjalnie śmiertelne. TK obejmować większą ekspozycję na promieniowanie i nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Leczenie

Leczenie zespołu przeciążenia miednicy może być bardzo trudne, z powodu jego nieprzewidywalny manifestacji od pacjenta, ale dostępnych jest kilka możliwości. Według Towarzystwa radiologii interwencyjnej, zatorowość jest najbardziej skuteczne leczenie nieoperacyjnego dostępne i "z powodzeniem przeprowadza się w temperaturze 95-100 procent przypadków." Jest to wykonywane przez wprowadzenie cewnika do żyły udowej i przy użyciu leku do obliteracji żylaków do kurczenia naczyń krwionośnych i zamknięcie żyły, łagodzeniu bolesnego ciśnienia i obrzęk.

Typowe leki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe), leki hormonalne i terapii narkotyczne leki przeciwbólowe na receptę może zapewnić ulgę, ale większość leków okazały się nieskuteczne w pełni leczenia miednicy objawy zatorów u wielu pacjentów. Leki przeciwdepresyjne są często wykorzystywane jako alternatywa dla ich silne właściwości uśmierzające ból nerwów i pomaga zarządzać lęku i depresji często związany z przewlekłymi bólami nerwu.