adcov.com

Zespół Piętro miednicy

Zespół Piętro miednicy


Zespół miednicy występuje, gdy mięśnie dna miednicy przejść do skurczu i powodują ból w okolicy odbytu. Zespół dna miednicy jest również nazywany zespołem miednicy ból, zespół dźwigacza odbytu lub miednicy napięcie bóle mięśniowe.

Tło

Mięśnie dna miednicy są mięśnie w dolnej części miednicy, które działają jak hamak wspierać narządy miednicy. Mięśnie te pomagają oddawanie moczu sterowania, wypróżnianie i reakcji seksualnych.

Rozważania

Oprócz bólu, problemy z mięśni dna miednicy mogą prowadzić do nietrzymania moczu, zaparcia, zaburzenia seksualne i wypadania (wypadnięciem) narządów miednicy.

Leczenie

Według Floor Center miednicy na Uniwersytecie Illinois w Chicago, reedukacji nerwowo-mięśniowej zmniejsza skurcze mięśni z zespołem bólowym miednicy, zmniejszając ból i dyskomfort. Podejście to wykorzystuje skomputeryzowany system sprzężenia zwrotnego, aby pomóc przekwalifikować mięśnie dna miednicy.

Inne leczenie

Według Amy Stein, fizjoterapeuta, który specjalizuje się w terapii zaburzeń ręcznych miednicy i ból, i autor książki "Heal", ból w miednicy, leczenie w domu program ćwiczeń, odżywiania i terapii self-care jest również skutecznym sposobem radzenia sobie z bólem miednicy.

Fakt

Według Centrum jelita grubego i zaburzeń dna miednicy, ponad 50 procent kobiet w wieku powyżej 55 mają jeden lub więcej problemów spowodowanych dysfunkcją miednicy podłogi. Chociaż problemy podłogowe w miednicy są rzadziej mężczyzn, mogą być odpowiedzialne za problemy kontroli pęcherza lub zaburzeniami erekcji.