adcov.com

Zespół niespokojnych nóg i sól

Zespół niespokojnych nóg (RLS) dotyka milionów Amerykanów, zarówno mężczyzn jak i kobiety, w każdym wieku. Mimo, że była różnie przypisane nerwowość, bezsenność i stawów, RLS jest obecnie akceptowane jako warunek przyśrodkowej w sobie. Dokładna przyczyna nie jest znana, a środki zaradcze wydają się różnić od przypadku do przypadku. Jednym z popularnych hipotez mówi, że istnieje jakiś związek między RLS i soli, ale nie ma dowodów naukowych na poparcie tej idei.

Co to jest RLS?

Zespół niespokojnych nóg jest problem spowodowany przez neurologicznych problem - nieprawidłową aktywność w ośrodkowym układzie nerwowym. To wpływa aż 12 milionów Amerykanów. Odczucia wywoływane przez RLS są opisane jako pieczenie lub pełzające w nogach, a objawy te mogą wahać się od po prostu niewygodne bolesne. Przyczyna jest nieznana, chociaż istnieją pewne dowody, że to może być genetyczne. Warunki, które mogą przynieść na RLS obejmują anemię, niewydolność nerek, choroby Parkinsona i neuropatii obwodowej.

Objawy

RLS charakteryzuje niespokojne uczucia w nogach, szczególnie, gdy w pozycji leżącej lub odpoczynku. Badania wykazały, że leżący w rzeczywistości zwiększa intensywność tych objawów. Chorzy będą poruszać się w łóżku lub skurcz w próbie złagodzenia objawów, co prowadzi do trudności z zasypianiem i utrzymaniem ciągłości snu. Dlatego stan może spowodować wyczerpanie i zmęczenie w ciągu dnia.

Leczenie

Ruch przynosi chwilową ulgę dla osób cierpiących na RLS. Bardziej skuteczna forma kontroli jest diagnozowaniu zaburzeń leżących u podstaw i ich leczenia. RLS jest traktowane przez zapobieganie; pewne zmiany w stylu życia może utrzymać zespół niespokojnych nóg z rozwijających się osoby, który mógł być podatne na choroby. Zmniejszył spożycie alkoholu, kofeiny i tytoniu jest jednym z takich sugestii. Gorące kąpiele, masaże nóg oraz zastosowanie podkładki grzewcze i okłady z lodu może również pomóc złagodzić tiki które towarzyszą RLS.

RLS i sól

Były pewne twierdzenia, że ​​zespół niespokojnych nóg jest spowodowane lub przynajmniej pogarsza się przy diecie bogatej w soli (sodu). Teoria jest więc, że zmniejszenie spożycia soli wyleczy RLS. Pomysł opiera się na przekonaniu, że zespół niespokojnych nóg jest zaburzeniem nadpobudliwość mięśni. Jeśli tak było, to spożycie soli, jako potencjalnego odwadniacza, może odgrywać rolę w RLS. Ale nie solidne dowody na poparcie tej teorii.

Nieporozumienia

Zespół niespokojnych nóg jest tylko jednym z kilku stanów, które wpływają na nogach. Dolegliwości te często uderzają w nocy i wyświetlić podobne objawy. Z tego powodu inne kwestie są czasami błędnie jako RLS. Jednym z takich consition jest nocne kurcze nóg. Są to skurcze mięśni w łydce, a czasem w podeszwach stóp, które mogą wystąpić kilka razy w ciągu jednej nocy. Nocne skurcze nóg są bardzo powszechne i często błędnie jako RLS. Nie są one jednak związane lub symptomatyczne RLS.