adcov.com

Zespół nadpobudliwości

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, powszechnie określane jako zaburzenia z deficytem uwagi (ADHD) jest jednym z najczęstszych chorób psychicznych dzieciństwa. Jednak w ostatnich latach coraz zdiagnozowano zespół nadpobudliwości psychoruchowej jako dorosły stał się bardziej powszechne. Ludzie, którzy cierpią na ADHD mają poważne problemy, zwracając uwagę, wykonując zadania, a także wykazują nadmierną aktywność i zachowania impulsywne, zgodnie z Centers for Disease Control.

Objawy nieuwagi

Diagnostyki ADHD może być wykonane w przypadku dzieci lub dorosłych ma sześć lub więcej objawów nieuwagi przez co najmniej sześć miesięcy, w zależności od CDC. Objawy mogą zakłócać normalnej pracy, szkoły lub funkcjonowania rodziny. Typowe objawy nieuwagi obejmują problemy zwracając uwagę na zajęciach szkolnych lub grać, nie słuchać, gdy rozmawiał z inną osobą, trudności w realizacji zadań, co beztroskie błędy w nauce szkolnej, zapomnienie, jest chaotyczna, coraz łatwo się rozprasza, i utraty rzeczy. Osób cierpiących na ADHD również mają zazwyczaj problemy wykończeniowe nic wymagającego ciągłej uwagi, jak projekt lub książki.

Nadpobudliwość i impulsywność Objawy

Diagnostyki ADHD może być również, jeżeli pacjent ma sześć lub więcej objawów nadpobudliwości i impulsywności przez co najmniej sześć miesięcy, w zależności od CDC. Objawy nadpobudliwości psychoruchowej są następujące: wiercić lub skręcającym, gdy oczekuje się, siedzieć, wstając zza biurka w niewłaściwym czasie, problemy z odtwarzaniem lub czytania po cichu, nadmierne mówienie, niepotrzebnej bieganiny i podobnej działalności, a zachowuje się jak jeden jest "napędzana silnik. " Objawy impulsywność są następujące: wybuchowych odpowiedzi zanim pytanie zostanie zakończona, przerywając innym i niecierpliwości, gdy czekał na swojego kolei.

Rodzaje

Istnieją trzy typy ADHD według CDC. Dzieci i dorośli mogą być diagnozowane przy połączeniu typu, jeśli cierpią z powodu nieuwagi, nadpobudliwość, impulsywność i. Druga postać ADHD jest znany jako głównie nieuważny, a trzeci rodzaj choroby nazywa głównie nadpobudliwe, impulsywne typu. Objawy nie powinny być związane z innymi chorobami psychicznymi, takich jak zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości lub zaburzenia psychotycznego lub nastroju.

Leczenie

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi może być traktowany jednym lub kilkoma sposobami medyczne, psychologiczne według CDC. Leki, takie jak albo pobudzające Ritalin i Adderall lub leki przeciwdepresyjne, takie jak Wellbutrin, często są przewidziane do pomocy osób z ADHD. Używki i przeciwdepresyjne zmienić chemikalia w mózgu pacjenta, aby stworzyć bardziej spokojny i skupiony psychicznego i fizycznego stanu. Zaleca się także leczenie oraz rodziców i zaangażowania nauczycieli i szkolenia.

Przyczyny

Zdecydowana przyczyną ADHD nie została ustalona, ​​zgodnie z CDC. Badania trwają i istnieje wiele teorii dotyczących dlaczego niektóre dzieci i dorośli dostać ADHD, a inne nie. Lekarzy ustalili, że podczas jedzenia cukru i biednych rodziców może nasilać objawy ADHD, nie powodują syndrom. Genetyka może odgrywać znaczącą rolę w dlaczego niektórzy ludzie mają ADHD, a naukowcy badają inne możliwe czynniki ryzyka, takie jak niska waga urodzeniowa, uszkodzenia mózgu, i narażenia na ołów i innych potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów.