adcov.com

Zespół cieśni kanału nadgarstka Chirurgii i powikłania

Bolący guz jest bolesny deformacja stopy, które występuje, gdy duży palec porusza się w stronę drugiego palca, tworząc guz kości i tkanki miękkie u nasady dużego palca. Noszenie zbyt małe buty ze spiczastymi palcami jest częstą przyczyną bunions. Chociaż bunions można leczyć bez operacji, czasami zabiegi nonsurgical nie wystarczą do rozwiązania problemu. Chirurgia Zespół cieśni kanału nadgarstka, zwany bunionectomy, może pomóc złagodzić ból i naprawić problem, ale nie jest pozbawione ryzyka.

Procedury

Istnieją różne podejścia do zabiegu Zespół cieśni kanału nadgarstka. Chirurg może usunąć uszkodzone części big kości palców, naprawy ścięgna otaczające duży palec u nogi i wyrównać spoiny. Bolący guz jest najczęściej wykonywany zabieg w trybie ambulatoryjnym. Pacjentowi podaje się znieczulenie bloku kostki, która paraliżuje stopę ale pozwala pacjentowi pozostawać przytomny. Operacja trwa zwykle około godziny, a pacjent jest gotowy wrócić do domu jednej do dwóch godzin później.

Rodzaje Chirurgii

Istnieje wiele rodzajów operacji bolący guz. Anthrodesis zabiegu jest usunięcie uszkodzonych powierzchni stawowych i wstawianie śrub, przewodów i / lub płyt. Operacja wycięcie stawu jest usunięcie uszkodzonego część samej spoiny. Chirurgia Exostectomy usuwa guz na stawie palca, a operacja osteotomii realigns stawu. Kolejny zabieg chirurgiczny wymaga naprawy ścięgna i więzadła wokół dużego palca, często używane w połączeniu z zabiegu osteotomii. Twój ortopeda będzie wybrać operację, która jest dla Ciebie najlepszy.

Powikłania

Mimo że mniej niż 10 procent osób z wysokim ryzykiem powikłań w chirurgii bolący guz, istnieją pewne ryzyko. Zakażenie może nastąpić i wymagać dodatkowego leczenia. Istnieje również możliwość, że bolący guz może ponownie po zabiegu. Inne ryzyka chirurgii bolący guz to uszkodzenie nerwów, blizny, długotrwałe, długotrwały ból, obrzęk, skrzepy krwi, sztywność, skróconą palec, undercorrection, overcorrection i szansę, że rana nie może uzdrawiać prawidłowo.

Oczekiwania

Mieć realistyczne oczekiwania - chirurgia bolący guz ma ograniczeń i nie ma gwarancji, że będzie to całkowicie złagodzić ból. Po zabiegu jest często długi okres rekonwalescencji i może trzeba spędzać czas w fizykoterapii. Możesz także użyć kul i ćwiczenia będą ograniczone do krótkich spacerów w ciągu pierwszych kilku tygodni. Szwy zostaną usunięte około dwóch tygodni po zabiegu, ale Twoje stopy pozostaną w sosach lub klamra do ośmiu tygodni.

Bolący guz (y) mogą się powtarzać, jeśli wrócisz do noszenia małych lub smukłe buty po operacji.

Kandydatura

Czy operacja bolący guz dla Ciebie? Może warto rozważyć zabieg Zespół cieśni kanału nadgarstka, jeśli występują, zapalenie palców sztywność palców, deformacji palców stóp lub silny ból, który przeszkadza w życiu codziennym. Innym powodem do rozważenia zabiegu Zespół cieśni kanału nadgarstka jest, jeśli rozwiązania nie chirurgiczne, takie jak leki, protetycznych wkładki do butów i zmiany obuwia mają niewielki lub żaden wpływ na ból lub inne objawy. Zwrócić się do ortopedy, aby zobaczyć, czy operacja bolący guz jest najlepszym rozwiązaniem.