adcov.com

Zdrowej, zbilansowanej diety dla dzieci

Zdrowej, zbilansowanej diety dla dzieci


Dziecko, które jada zdrową zbilansowaną dietę, będzie działać prawidłowo i mają mnóstwo energii na cały dzień. Dzieci mogą być wybredni. Pewnego dnia mogą jeść wszystko, co im służyć, a następnego dnia nie chcą niczego można umieścić przed nimi. Aby upewnić się, że dziecko jest coraz wszystkich składników odżywczych organizm potrzebuje do jego funkcjonowania, piramida żywności, opracowany przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, może być stosowane jako wytyczne.

Znaczenie Grains

Obejmują ziarna w diecie dziecka, aby zapewnić mu energii. Zrównoważona dieta wymaga, że ​​połowa ziarna dziecko spożywa w ciągu dnia pochodzą ze źródeł pełnoziarnistych, takich jak całe ziarna chleba i płatków owsianych. Pełnoziarniste zawierają błonnik, który wypełnia swoje dziecko i zapobiega zaparciom. Dostarczają mu witamin z grupy B, które są niezbędne do utrzymania zdrowego metabolizmu i układu nerwowego.

Warzywa i owoce

Podawać swoje dziecko pomarańczowe i ciemnozielone warzywa i świeże, mrożone, suszone lub w puszkach owoce. Poprzez zapewnienie dziecku z różnych warzyw i owoców, upewnij się, że dostaje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje. Warzywa i owoce zawierają wiele witamin, w tym witaminy C i E, które wzmacniają układ odpornościowy. Zawierają błonnika i wody, które pomagają oczyścić organizm z toksyn i pobudza pokarmowego zdrowia.

Produkty mleczne

Nabiał stosowane w diecie dziecka powinny pochodzić ze źródeł bogatych w wapń. Produktów, takich jak ser, masło i śmietana, zawierają niewiele ma wapnia. Zapewnić dziecku nabiału, takie jak o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu mleka, jogurtów i serów. Wapń jest niezbędny do utrzymania silnych kości i zębów. Jeśli Twoje dziecko nie jest wielkim fanem produktów mlecznych, można służyć mu sok pomarańczowy zamiast wzmacniane wapnia.

Białko

Białko jest niezbędne w diecie dziecka, ponieważ pomaga mu rozwijać się i pomaga w regeneracji mięśni. Białko pomaga utrzymać zdrową skórę, włosy i paznokcie. Jeśli jest brak węglowodanów do wykorzystania energii, twoje ciało będzie zależeć od białka na energię. Karmić swoje dziecko ze źródeł białek zwierzęcych i roślinnych źródeł. Dobry wybór to indyk, kurczak, ryby, fasola, groch i orzechy.

Tłuszcze i dodatku cukru

Mimo, że tłuszcze nie są częścią piramidy żywności, są one ważne w diecie dziecka. Tłuszczu promuje zdrowy wzrost i rozwój oraz pozwala organizmowi lepiej wchłonąć witaminy. Zdrowe tłuszcze do karmienia dziecka obejmują oleje roślinne i nakrętki. Należy unikać tłuszczów, które zmieniają się pod wpływem substancji stałych w temperaturze pokojowej. Są w tym masła, smalcu i skrócenie. Ograniczenie cukrów w diecie dodaje dziecka. Cukry dodane cukry, które są dodawane do produktu w procesie wytwarzania. Niektóre produkty, aby ograniczyć to napoje gazowane, ciasteczka i cukierki.