adcov.com

Zdrowe lunchowe Szkoła dla młodzieży

Zdrowe lunchowe Szkoła dla młodzieży


Chociaż można zapakować pożywne worek obiad dla nastolatka, on lub ona może być kuszony przez fast foodów i przekąsek oferowanych w większości szkół. Wiele szkół, aby maszyny pełne soda, słodycze i chipsy automaty łatwo dostępne dla studentów. Niektóre szkoły wyższe nawet zapewnić dostęp do fast food, takie jak pizza, tacos i smażonego kurczaka. W tym smaczne, ale zdrowe, traktuje w lunchu twojego nastolatka pomoże im uniknąć tych pokus kawiarni.

Kanapki

Kanapki są często głównym wstęp w nastolatka worek obiad. Kanapki mogą być bardzo zdrowe, lub z ładunkiem kalorii i tłuszczu, w zależności od tego, co można umieścić pomiędzy tymi kromki chleba. Użyj chude mięso, takie jak kurczak lub indyk, chude szynki. Staraj się unikać mięsa, które są bogate w tłuszcze, takie jak salami i Bolonii. Ograniczyć ilość sera używasz, a stos na warzywa, jak sałaty i pomidorów. Unikaj korzystania majonezu, musztardy i trzymać z kamienia-ziemia lub wymazu z guacamole. Przy wyborze chleba, za pomocą całe plasterki pszenicy. Można również użyć do stworzenia tortilla owinąć, jeśli twój nastolatek jest pragnienie czegoś innego.

Sałatka

Nie wszystkie nastolatki jeść sałatki, ale dla tych, którzy sprawiają, że tak zdrowe i smaczne, jak to możliwe. Użyj sałaty romaine lub wiosenny mix, który obejmuje wiele ciemnych liściach sałaty. Unikać sałata lodowa, która zawiera skąpe ilości składników odżywczych. Dołącz nastolatek ulubione warzywa. Wiele zdrowych sałatek się niezdrowe ze względu na opatrunek i dodatkami na ich pokrycie. Na przykład, przejdź ranczo tłuszczowej i niebieski ser sos, i spróbować vinaigrette lub mżawka aromatyzowane oliwą z oliwek. Przy wyborze tematów, trzymać się z owoców lub orzechów, i unikać nadmiernego bity boczkiem i serem.

Napoje

Nastolatki mają łatwy dostęp do sody i innych mocno słodzone napoje w szkole. Picie kilku puszek napojów gazowanych dziennie może prowadzić do przyrostu masy ciała z powodu pustych kalorii i cukru, które zawierają. Jeśli nastolatek nie myśli wodę, zapakować butelkę wiosną lub przefiltrowaną wodę z lunchu. Jeśli preferuje trochę w smaku napój, spróbuj 100% soki owocowe. Niektóre napoje owocowe mają niewielki lub żaden sok, takich jak niektórych marek lemoniady lub poncz owocowy; uniknąć tych napojów. Jeśli masz czas, a dostęp do sokowirówki lub blendera, można nawet tworzyć własne mieszanki soków owocowych.

Przekąski

Przekąski mogą być najbardziej niezdrowe część obiadu nastolatka, składający się z elementów, takich jak chipsy, ciasteczka i cukierki. Zamiast tłuste, smażone chipsy ziemniaczane, spakować torbę precle, pieczonymi frytkami lub unbuttered popcorn. Zamiast ciasteczka lub pączki, to krakersy graham, kawałki owoców, lub o niskiej zawartości tłuszczu, domowe smakołyki. Szlak zawierają wiele mieszanek satysfakcjonujące mieszankę owoców, takich jak rodzynki, żurawiny i ananasa, a także garść orzechów.