adcov.com

Zdrowe diety dla sportowców

Sportowcy mają jedne z najbardziej rygorystycznych wymogów żywieniowych spośród wszystkich osób. Podczas gdy nie sportowiec chce schudnąć może po prostu wytrzymać długotrwałego niskowęglowodanowej diety, sportowiec nie ma tej opcji jako huśtawka spadkową średnich zapasów glikogenu produkowanych przez usunięcie węglowodanów w diecie będzie negatywnie wpływać na jego wydajność. Więc, jak radzić sobie z tymi "wybredna" zjadaczy? Podczas diety dla sportowca jest nieco trudniejsze niż dla przeciętnego Joe, to nadal może być dokonany bez niszczenia jej zdolności na polu.

Ogólnie Definiowanie Zdrowa dieta

Oczywiście, gdy mówimy o zdrowej diecie, najpierw poznać czym jest "zdrowa" dieta jest. Charles Poliquin, kanadyjski trener siły i trener wielu olimpijczyków, zalecając, by wszystko jak najbardziej naturalnie. Trzymać się jedzenia mięsa i co Poliquin nazywa "wczesnochrześcijańskiej węglowodanów." Paleo-węglowodany są po prostu te węglowodany, które byłyby dostępne dla jaskiniowca - owoce, jagody, orzechy i warzywa.

7 nawyków

Dr John Berardi w "7 nawyków skutecznego działania" Programy Nutritional jest również dobrym miejscem do rozpoczęcia przy podejmowaniu decyzji o diecie dla sportowca. 7 nawyków pokrywają się z radą Poliquin, podkreślając znaczenie obu. Berardi podkreśla, że ​​człowiek powinien być czasochłonne 7:55 małych posiłków dziennie, rozmieszczone dwie do trzech godzin od siebie. Posiłki powinny zawsze zawierać chude źródła białka i (powinno to brzmieć znajomo) węglowodany powinny pochodzić wyłącznie ze źródeł owoców i warzyw.

Carb Cycling

Jest bardziej aktywny, sportowiec ma wyższe wymagania węglowodanów niż przeciętny siedzącego człowieka. Diety z wykorzystaniem metody carb cycling rozwiązuje problem zapotrzebowania na energię i pozwala sportowcom utrzymać jego wysoką wydajność w dniach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Carb cycling obraca się wokół przypisanie wysoki (100-200g / dzień), średnie (50-100g / dzień) i niski (<50 g / dzień) dni węglowodanów w zależności od postrzeganych potrzeb. Oczywiście, węglowodany powinny nadal pochodzą z wyżej wymienionych źródeł węglowodanów zatwierdzonych co najmniej 90 procent.

Odżywianie po treningu

Oprócz jazdy na rowerze spożycie węglowodanów, dieta sportowca będzie również różnią się tym, że on wymaga właściwego odżywiania po treningu. Prawidłowe odżywianie po treningu pozwoli organizmowi odzyskać szybciej od wymagającym wysiłku i wykonać na wyższym poziomie. Berardi zaleca płynny posiłek po treningu z 2 części węglowodanów do białka 1 część każdego. Dla tych, którzy mają pieniądze, wiele firm dodatku sprzedać napój po treningu (takich jak przepięcia lub BioTest w Muscle Milk). Dla tych na budżet, kilka szklanki mleka czekoladowego może zrobić tak samo dobrze.

Rozważania

Jak dzienny wydatek kaloryczny sportowca jest wyższa ze względu na jej większą objętość działalności, pamiętaj, że musi też jeść więcej niż przeciętny człowiek. Dlatego należy zachować całkowite spożycie kalorii na uwadze, i starać się utrzymać utratę wagi lub zysk na około 1:59 funtów tygodniowo. Bardziej gwałtowne wahania wagi mogą spowodować zanikiem mięśni lub przyrost tłuszczu, zarówno niepożądanych efektów. Ale ogólnie, utrzymując się do poniższych wskazówek pozwoli sportowca, aby wyglądać i lepiej, gdy czuje się zdrowszy niż kiedykolwiek wcześniej.