adcov.com

Zdrowe diety dla nastolatków

Zdrowe diety dla nastolatków

Nastoletni chłopcy należy przestrzegać diety, która jest w ramach wytycznych sugerowane przez amerykański Departament Rolnictwa dla wszystkich Amerykanów. Prawidłowego żywienia powinny być zrównoważone z codziennej działalności i ćwiczenia. Zaleceniami USDA skupić się na zdrowe jedzenie dla nastoletnich chłopców ułatwiające szybki wzrost i rozwój, które występują podczas teen lat.

Kalorii

USDA MyPyramid zaleca, że nastoletnich chłopców jeść od 2.000 do 3200 kalorii. Szeroki zakres jest bo nastoletnich chłopców, które są wyższe i bardziej aktywnych potrzebują więcej kalorii niż chłopców, które są krótsze i mniej aktywne. Im bardziej aktywny jest nastoletni chłopiec, więcej kalorii będzie mu potrzebna. Nastoletni chłopcy w wieku 16-19 potrzebują więcej kalorii niż te, które są 13-15, ponieważ są one wyższe średnio i są ogólnie Ekspandujące zryw. Zużywa więcej niż zalecane może prowadzić do otyłości i problemów zdrowotnych.

Grup żywności

Kalorie spożywane powinno pochodzić głównie z pełnego ziarna, chude mięso, owoce i warzywa. USDA zaleca Spożywanie pokarmów tłustych i słodkich z umiarem. Chłopiec zużywających 2000 kalorii dziennie można zjeść między 7-8 porcji ziaren, takich jak pieczywo pełnoziarniste i makaronu; co najmniej 4-5 porcji warzyw; 4-5 porcji owoców; 2 do 3 porcji mleka o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu; jednego lub dwóch porcji mięsa.

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały są niezbędne dla prawidłowego kości i wzrostu ciała i konwersji żywności w energię. Niedobór witamin i minerałów może powodować choroby, problemy wzrostu i zmęczenie. Zgodnie z zaleceniami USDA dla grup żywności i zrównoważonej diety, nastoletni chłopak można uzyskać wszystkie potrzebne witaminy dla zdrowego trybu życia. Nie jeść zdrowe, jak pomijanie warzyw, może prowadzić do niedoborów i problemów zdrowotnych.

Inne zagadnienia

Nastoletni chłopcy trzeba ograniczyć kalorie z soda pop, żywności śmieci i cukierki. Te produkty są wysokiej zawartości tłuszczu, sodu i cholesterolu i powodują otyłość. Zdrowa dieta musi być powiązane z działalnością dla optymalnego zdrowia. Nastolatki musi dążyć do 60 minut aktywności fizycznej dziennie. Nastolatków rosną w różnym tempie i tryska wzrostu stało w różnych momentach w życiu chłopca. Diety, które nie mają wystarczającej ilości kalorii i odżywianie może akrobacje wzrostu i prawidłowego rozwoju.