adcov.com

Zdrowe diety dla chorych na raka

Jest często spekulacje w środowisku medycznym i gdzie indziej na temat związku pomiędzy dietą i rakiem. Podczas gdy niektóre pokarmy mają zmniejszyć przeżywalność u chorych na raka, inne produkty są uważane potencjalnie zwiększyć szanse na przetrwanie, a nawet pomóc leczyć raka. Jednak niewiele jest dowodów na poparcie medycznej jednego z tych roszczeń ostatecznie.

Diety jako forma leczenia

Odżywianie MD stwierdza, że ​​nie ma wyraźnego udowodniony związek pewnej diety i wyższej stopy zwrotu z rakiem. Ponieważ wiele przyczyn raka są znane i nie jest pewne, dlaczego rak rozwija się, jedzenia niektórych pokarmów lub powstrzymanie się od pewnych pokarmów wydaje się mieć mały wpływ. Jednak unikanie żywności, które są prawdopodobne, aby zachęcić do rozwoju raka może być pomocne. Odżywianie MD sugeruje, że niektóre towary niezdrowe, podobnie jak żywności o wysokiej zawartości białka, tłuszczu i cukru, może spowodować nowotwór rośnie i niekorzystnie wpływać na leczenie raka. Tak więc zdrowa dieta dla chorych na raka powinna bardziej koncentrować się na unikaniu niezdrowej żywności niż na jedzenie żadnych specjalnych zdrowych.

Diety theraputic

Diety lecznicze, diety lub szczególne reżimy, nie wykazano, aby pomóc leczyć raka. Jednak terapeutyczna dieta może mieć pozytywny wpływ na zdolność organizmu do przetrwania leczenia raka. Pewne sposoby leczenia, na przykład promieniowania, może powodować niekorzystne efekty uboczne. Gdy pacjenci otrzymują promieniowanie, stan zwany enterisis może rozwijać w jelitach. Narodowy Instytut Raka zaleca pacjentów poddawanych radioterapii dietę o wysokiej zawartości włókna i niskiej zawartości owoców i laktozą, w celu zmniejszenia ryzyka enterisis. Ponadto, inne negatywne skutki uboczne wywołane przez leczenie raka może zależeć od rzeczy, które spożywamy. Na przykład, jedząc chipsy lodu i glutaminy (aminokwasów) może pomóc w zapobieganiu owrzodzenia jamy ustnej związanych z chemioterapią. Szczegółowe zalecenia mogą się różnić w zależności od rodzaju nowotworu lub sposobu leczenia, należy więc omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem.

Leczenie raka i Dieta

Jeden duży problemem chorych na raka doświadczyć, jeśli chodzi o jedzenie zdrowej diety jest zmniejszenie apetytu. Wiele zabiegów, w tym chemioterapii, doprowadzić do utraty apetytu i / lub czują mdłości i chorych. Jednak, mimo że nie mogą czuć się jak jedzenie, to jest niezbędne do utrzymania prawidłowego odżywiania. University of California Medical Center sugeruje próbuje regularnie jeść małe porcje, a nie stara się jeść dużo na raz. Bland pokarmy są zalecane, w tym krem ​​z pszenicy, jaja, twaróg i zwykłych krakersów. Zimne pokarmy są zalecane, a nie te, w tym gorących jello i owoców. Tłuste i pikantne żywności należy unikać, i chociaż pacjenci powinni pić dużo napojów zimnych, jasnych, nie powinny pić z posiłkami. Wreszcie, pacjenci powinni unikać leżenia po jedzeniu, ponieważ może to uczynić objawy gorzej.

Alternatywne źródła Żywienie

Dla wielu pacjentów chorych na raka, jedzenie wystarczająco jest zbyt trudne, nawet przy zalecenia wymienione powyżej. Często warto używać zamienników posiłek płynny lub w proszku, aby zapewnić twoje ciało jest coraz składników odżywczych, których potrzebuje. Te zamienniki posiłków są sprzedawane w sklepach spożywczych, ale koktajle i koktajle mleczne mogą być również wykonane w domu.

Zaawansowany rak i Diety

Dieta dla chorych na raka w schyłkowym stadium jest zwykle źródłem wielkiego cierpienia. Pacjenci zbliża się do końca życia są na ogół w stanie zjeść. W tym samym czasie, są one zwykle umieszczane pod opieką lekarza, który oferuje suplement IV, aby zapewnić pożywienie organizm potrzebuje. Zachęcanie pacjentów chorych na raka schyłkową jeść, lub próbując wymusić na nich jedzenie, w rzeczywistości może dodać do dyskomfortu pacjenta.