adcov.com

Zdrowe diety dla Athletic Ludzi

Zdrowa dieta jest niezbędna dla sportowców, ponieważ potrzebują one dodatkowej energii i wytrzymałości do pracy w sporcie. Organizm potrzebuje witaminy, minerały, węglowodany, białka i innych składników odżywczych, aby być skutecznym sportowe maszyny. Żywność o wysokiej energii, takie jak a kiełkującego pieczywa, marchwi i innych zdrowych źródeł węglowodanów są istotne składniki zdrowej diety dla sportowców. Przed wielkiej gry lub pływać spotkać sportowcy potrzebują do paliwa ciała dla optymalnej wydajności.

Białko surowe pożywienie i

Białko jest ważne dla sportowców, ponieważ ten składnik odżywczy buduje i utrzymuje tkanki mięśniowej. Sportowcy z dobrym mięśni są w stanie więcej osiągnąć sukces będzie znacznie łatwiejsze. Produkty zawierające białko są ryby, kurczaka, indyka, wołowiny i innych mięs. Jednak niektórzy sportowcy potrzebują białka, ale nie są w stanie jeść mięsa z powodów religijnych lub innych. Te sportowcy muszą spożywać roślinne źródła białka takie jak fasola, rośliny strączkowe lub spirulina. Spirulina jest niebiesko-zielone algi morskie, które zawierają witaminy, minerały i wysoko strawne białko. Możesz zrobić zielony koktajl z spirulina w proszku dla optymalnego odżywiania.

Surowe pożywienie są również najlepsze pokarmy dla athletes.This dieta pomaga budować zdrowe tkanki i mięśnie, oprócz zwiększenie energii i oczyszczanie organizmu z toksyn. Spożywać 07:55 porcji warzyw dziennie. Dobry wybór to groszek, marchew, ogórek, squash, ciemnej zieleni sałata, brokuły, szpinak i inne warzywa. Jedz jedzenie surowego lub pary do utrzymania jakości składników odżywczych. Gotowania niszczy ważnych enzymów i witamin. Niektóre witaminy są tracone przez parującym jedzeniem, ale nie tak bardzo jak giną smażenia lub pieczenia.

Zdrowe tłuszcze i oleje

Sportowcy też należy spożywać obfite porcje zdrowych tłuszczów i olejów codziennie. Są zdrowe tłuszcze omega-3 kwasy tłuszczowe. Te kwasy tłuszczowe są w rybach, w tym łosoś, tuńczyk i dorsz. Można również znaleźć tłuszcze omega-3 w nasionach słonecznika, orzeszków ziemnych, jaj, olejów, takich jak oliwa z oliwek, olej z wątroby dorsza, olej z nasion lnu i olej z pestek winogron. Jedz sałatki zwieńczona nasion słonecznika i oliwy z oliwek. Weź jedną łyżkę tranu dziennie lub uzupełnienie diety kapsułki oleju z łososia. Zdrowe tłuszcze zmniejszenia stanu zapalnego w organizmie, co jest korzystne dla wyników sportowych. Dobre tłuszcze i oleje smarować również stawów, zwiększenie mobilności i wytrzymałości.

Tłuszcze zdrowe serca można również znaleźć w awokado, fasola, orzechy włoskie, nasiona lnu ziemi i tofu.

Uwodnienie

Pij dużo wody każdego dnia. Nawodnienie jest kluczowym elementem zdrowej diety dla sportowców. Podczas aktywności fizycznej to pocenie ciała i wody jest tracona. Aby utrzymać poziom wydajności i energii woda musi być stale zastąpione przez cały dzień. Sportowcy powinni spożywać połowę swojej masy ciała w uncjach wody płynów każdego dnia. Na przykład, jeśli osoba waży 160 funtów powinien zużywać w co najmniej 80 uncji wody dziennie. Istnieje około 16 uncji wody na szkła w zależności od rozmiaru szkła, więc 80 uncji wody na dzień będzie około pięciu pełne szklanki. Aktywność fizyczna może wymagać, aby osoba pije nawet więcej wody, więc słuchać sygnałów ciała do pragnienia jest bardzo istotne. Podczas zawodów sportowych, sportowcy powinni stale naładować swoje baterie wodą. Woda także pomaga w trawieniu i poprawia wchłanianie witaminy w organizmie. Woda dostarcza składniki odżywcze do komórek, gdzie są one najbardziej potrzebne, biorąc się odpadów. Innym sposobem, aby wskazać, czy zostały podjęte w wystarczającej ilości wody jest spojrzenie na moczu. Twój mocz będzie jasnożółty rano i stopniowo stają się bardziej jasne jak dzień przechodzi. Do czasu, kiedy są gotowe do łóżka mocz powinien być czysta. Oznacza to, że masz wypłukać wszystkie toksyny na dzień, oprócz zapewnienia organizmowi dużo nawilżenia.