adcov.com

Zdrowa dieta cholesterol

Według American Heart Association, 98,6 milionów Amerykanów ma poziom cholesterolu we krwi o 200 mg lub większych, które jest uważane za zagrożenie dla zdrowia. Jednak pewne zmiany w stylu życia, takich jak wycinanie "złe" tłuszcze i jeść dużo owoców i warzyw, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Ale, zanim zreorganizować swoją dietę, to pomaga na kilka zdrowych wskazówek cholesterolu dietetyczne.

Nasycone, jednonienasycone kwasy tłuszczowe trans oraz

Zgodnie z Mayo Clinic, tłuszczów nasyconych może zwiększyć poziom cholesterolu we krwi. Z tego powodu, zużywa mniej niż 10 procent dziennego spożycia tłuszczów z tłuszczów nasyconych.

Tłuszcze jednonienasycone są zdrowe serce, i można je znaleźć w oliwie z oliwek, olej rzepakowy i orzeszki ziemne. Inne zdrowe źródła tłuszczu obejmują orzechy włoskie i migdały, które są również bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe.

I wreszcie, wyeliminowanie tłuszczów trans z diety. Chociaż wielu producentów pozbywają tych niezdrowych tłuszczy, ważne jest, aby uważnie śledzić podczas zakupów. Tłuszcze te są powszechnie spotykane w produktach takich jak margaryna, paczkowanych ciastek i krakersów. Nawet produkty, które mówią "nie tłuszcze trans", może mieć pół grama lub mniej tej substancji. Po przeczytaniu listy składnik, szukać częściowo uwodornionych olejów, co jest częstym źródłem tłuszczów trans.

Cholesterol w diecie

Kolejnym ważnym elementem, aby obejrzeć to spożycie cholesterolu. Zgodnie z Mayo Clinic, należy spożywać więcej niż 300 mg cholesterolu dziennie. Jednakże, jeśli masz również choroby serca, należy zmniejszyć kwotę do 200 miligramów. Wysoki poziom cholesterolu to środki spożywcze, produkty mleczne, mięso cały narządów zwierząt i żółtka.

Owoce i warzywa

Zaopatrzyć lodówkę z dużą ilością owoców i warzyw, które są bogate w błonnik - potężne narzędzie w obniżaniu poziomu cholesterolu. Dodaj owoce i warzywa do każdego posiłku, spróbować zupy warzywne, zapiekanki i smażyć (przy użyciu oliwy z oliwek).

Zdrowe serce Ryby

Trzymaj się rybami, które są niską zawartość tłuszczów nasyconych i cholesterolu, takich jak tuńczyk, halibut. Ponadto, próby ryby, która jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, takich jak łosoś i śledź, innych ryb słodkowodnych. Zgodnie z Mayo Clinic, spożywanie żywności bogatej w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe promować zdrowe serce.