adcov.com

Zdefiniuj potu

Chociaż czasem nieprzyjemne, od czasu do czasu zerwania potu jest naturalnym i niezbędnym elementem bycia człowiekiem. Pocenie się jest jak ciało schładza się zgodnie z Mayo Clinic.

Co to jest pot?

Pocenie się, czy pot, składa się głównie z wody i soli, ale zawiera również niewielkie ilości innych elektrolitów i mocznika, zgodnie z Mayo Clinic.

Gruczołów potowych

Istnieją dwa typy gruczoły potowe. Ekrynowe gruczoły obejmują większość części ciała, a gruczoły apokrynowych znajdują się w części ciała, które są w gęste włosy, takich jak pachy, skórę głowy i pachwiny. Gruczoły apokrynowych zwolnić tłuste rodzaju potu, który jest w dużej mierze odpowiedzialna za zapach ciała.

Normalne i nadmierne pocenie się

Pot występuje podczas ćwiczeń i wysiłku fizycznego lub po prostu w czasie upałów. Ale może być także wywołane przez silne uczucia, takie jak lęk, zakłopotanie i stres. Kiedy gruczoły potowe uwolnienia więcej potu niż jest to wymagane do schłodzenia korpusu, powoduje stan chorobowy zwanego nadmierne pocenie się.

Uogólnione Nadmierne pocenie

Zgodnie z Mayo Clinic, uogólniona nadmierna potliwość ma przyczyny. To może być stan zdrowia, takich jak nadczynność tarczycy, uderzenia gorąca w okresie menopauzy lub niskiego poziomu cukru we krwi. Nadmierne pocenie się może być również efektem ubocznym przyjmowania niektórych leków

Nadmierne pocenie ogniskowej

Ci, z ogniskową nadpotliwości pocić nadmiernie bez powodu medycznego, zwykle w ciągu dnia. Pocenie ustępuje podczas snu. Mayo Clinic zauważa tego typu nadpotliwości może być dziedziczna.

Inne potu Fakty

Mayo Clinic zauważa, że ​​sam pot jest bezwonny. Jednakże, gdy pot zetknie się z bakterii na skórze osoby, może powodować nieprzyjemny zapach. Wiele osób korzysta z antyperspirantów, które tymczasowo podłączyć gruczołów potowych, hamuje wydzielanie potu i zapach ciała.