adcov.com

Zatrucie alkoholowe Sztuczki interwencji

Zatrucie alkoholowe jest niebezpieczne i często śmiertelne zdarzenie. Zatrucie alkoholem jest spowodowane przez nadmierne, szybkie spożycie alkoholu daleko poza może przetwarzać ciała. Ilość alkoholu osoba może obsługiwać zmienia; Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic średnia kwota pięciu napojów (jeden drink równa się piwa lub wina chłodnicy 12 uncji, a 5-uncji kieliszek wina, 1,5 uncji alkoholu 80-dowód) wzięte z rzędu wystarczy do wywołania zatrucie alkoholem. Na szczęście istnieje wiele kroki można podjąć, aby zapobiec niebezpiecznym efektem ubocznym overdrinking.

Zapobieganie ogólne

Pierwszym krokiem do zapobiegania zatrucia alkoholem nazywa inteligentny pitnej. Jedzenie przed spożywania alkoholu i picia napojów bezalkoholowych w między napojów alkoholowych pomaga spowolnić proces absorpcji, dzięki czemu organizm do metabolizowania alkoholu, bez uszczerbku na zdrowiu. Mieszanie alkoholu z innymi lekami, takimi jak Tylenol, aspiryna lub Ibuprofens może zmienić sposób organizm filtruje alkoholu, zwiększając szansę na zatrucie alkoholowe. Nigdy nie mieszać z alkoholem nielegalnych narkotyków; może to spowodować poważne obrażenia ciała lub śmierć. Po tych ogólnych zasad w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia szans na zatrucie alkoholowe.

Węgiel aktywowany

Aktywowany węgiel tabletki często są używane przed nocy intensywnego picia. Węgiel aktywowany jest wysoce przetworzonych z węgla stosowany w absorpcji substancji chemicznych. Jeśli są przyjmowane przed picia, tabletki będą absorbować nadmiar alkoholu, gdy wchodzi on do żołądka. Jeśli wystąpią ciężkie zatrucie, przyjmowanie tabletek z wodą pomoże wchłonąć alkoholu w lewo w systemie. Węgiel aktywowany jest znaleźć w specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością i dostępne online.

Zapobieganie Podczas intensywnego picia

Często ludzie znajdują się w stanie pijanym. Będąc tipsy czy pijany jest znacznie różni się od zatrucia alkoholowego; jednak te państwa mogą łatwo prowadzić do zatrucia alkoholem, czy kontynuowanie picia. Jeśli czujesz się wyjątkowo zawroty głowy, zawroty głowy, nudności lub nieprzyjemnie ciepły, zacząć wody pitnej. Woda przyczynia się do rozcieńczania pozostałego alkoholu w organizmie. Ponad i poza, przestać pić, jak czujesz swoje zdolności umysłowe zaczynają słabnąć. Jest moment, kiedy "brzęczenie" alkoholu nie zwiększa się więcej konsumpcji; po zawartość alkoholu we krwi osiąga pewien punkt, 0,06, organizm zaczyna odrzucać alkoholu.

Objawy

Objawy zatrucia alkoholem to zamieszanie, intensywne wymioty, drgawki, nieregularny oddech, bladość skóry, niska temperatura ciała i utratę przytomności. Jeśli jesteś świadkiem nikogo wyświetlania tych objawów, zadzwoń 800-222-1222. Połączy Cię do najbliższego centrum kontroli zatruć i ekspert pomoże dowiedzieć się, jak przywrócić tę osobę do świadomości lub zalecają powołanie karetkę. Nigdy nie należy pozostawiać nieprzytomnego sam; wymioty będzie towarzyszyć zatrucia alkoholem, świadomie lub nie. Jednym z najważniejszych czynników śmierci z zatrucia alkoholem jest dławiąc się wymiocinami. Upewnij się, że osoba siedzi, a jeśli plan intensywnego picia, upewnij się, że są z innych ludzi, zdolnych do pomagania wam, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.