adcov.com

Zatok Przyczyna bezdech senny

Zatok Przyczyna bezdech senny


Bezdech senny charakteryzuje niedrożności dróg oddechowych, co prowadzi do desaturacji tlenu podczas snu i często przebudzeń w nocy. Niedrożność nosa i zatok, mogą odgrywać rolę w przerwanym oddychania bezdechu sennego, blokując powietrza do dróg oddechowych.

Co to jest OSA i jej stosunku do zatok?

OSA lub obturacyjny bezdech senny, to zatrzymanie oddychania przez 10 sekund lub więcej. Inny rodzaj blokady jest nazywany spłycenie, w których drogi oddechowe są częściowo zasłonięte, co prowadzi do wybudzenia w z bezdechem. U osób z ciężkim zablokowanych nosa, oddychanie przez usta będą rozwijać, ponieważ jest to jedyna opcja do otwarcia dróg oddechowych. Jednakże, jeśli gardła jest zablokowane przez tkankę miękką w szyjce, bezdech jest prawdopodobne.

Rola zatok

Ciężkie zatok lub anatomiczne takie kwestie, jak skrzywioną przegrodę może pogorszyć bezdech senny, zmuszając usta oddech, choć typowy zatok sam zwykle nie jest przyczyną bezdechu. Oddychanie przez usta i suchość w ustach rano są oznaki, że może masz zatkany nos, a problemy te są również częste u pacjentów z bezdechem.

Chrapanie

Jeśli chrapanie głośno, może to być znak, że masz nie tylko uczucie zatkanego nosa, ale również bezdech senny. Nie wszystkie chrapanie jest niebezpieczne, ale chrapanie jest czynnikiem do rozważenia. Jest to spowodowane wibracji podniebienia miękkiego i mogą wskazywać na zator.

Chirurdzy z nosa

Chirurgia zatok zasadniczo nie złagodzić bezdechu sennego, ponieważ przyczyną bezdechu jest w gardle. Jednak operacja nosa może wyczyścić przewody nosowe, aby zmniejszyć dyskomfort związany z przeciążeniem.

Znaczenie badania snu

Badanie snu i konsultacji z lekarzem snu jest najlepsza droga do podjęcia, jeśli podejrzewasz, że masz na bezdech senny, i jest to również wskazane, aby zobaczyć laryngolog, jeśli masz zatok.