adcov.com

Zastosowanie białka w diecie

Białko jest niezbędne dla zdrowego funkcjonowania i stanowi 45% ludzkiego ciała i 20% masy mięśniowej. Utrzymanie odpowiedniego poziomu białka w diecie wspomaga gojenie, daje energię i zapobiega osoba choroby.

Aminokwasy

Białko składa się z aminokwasów. Aminokwasy są uważane za bloki. Istnieją 22 aminokwasów łącznie. Osiem z nich są nazywane "niezbędne", ponieważ nie są wykonane w organizmie. Muszą one być spożywane w diecie. Białko jest ważne, ponieważ jest to, co zawiera te niezbędne aminokwasy w różnych formach i uzgodnień.

Celem jest białko

Białko przyczynia się znacznie do zdrowego funkcjonowania organizmu. Jest niezbędnym elementem wzrostu energii i redukcji zmęczenia. Stosowany jest do budowy i naprawy tkanek z powodu aminokwasów zapewnia. Pomaga ciało odporne na choroby. Jest to niezbędne ze względu na procesy kurczenia się mięśni, regulację bilansu wodnego i transporcie składników pokarmowych.

Deficyt białka

Znaczenie białka można zauważyć w wynikach gdy istnieje deficyt białka. To może powodować zmęczenie i energii straty. Poważny brak białka może powodować Kwashiorkor, a czasami śmiertelne choroby niedożywienia u dzieci. Podobna choroba nazywa uwiąd (lub białko kalorii niedożywienie). Jest to najbardziej rozpowszechnione choroby niedożywienie i prowadzi do zakończenia straty energii i utraty tkanki.

Produkty zawierające białko

W celu uzyskania pełnych korzyści z białka, ważne jest, aby wiedzieć, jakie pokarmy zawierają białko. Istnieją pokarmy, które są pełne białka, a niektóre, że są niekompletne. Kompletne białka zawierają wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów. Kompletne białka znajdują się w mięso, ryby i nabiał. Niekompletne białka znajdują się w niektórych ziaren, warzyw, roślin strączkowych i nasion / orzechów. W celu zapewnienia kompletnego białka (co jest szczególnie ważne dla wegetarian i weganie), konieczne jest wybieranie pozycji z co najmniej dwóch z tych czterech grup.

Zalecane spożycie białka

Istnieją różne zalecenia dotyczące spożycia białka. Jeden szanowany źródłem jest z USA zalecanego dziennego spożycia (RDA). Sugeruje to, że białko wynosi około 10% do 15% kalorii. Białko zawiera 4 kcal / gram energii. Dlatego też, w celu znalezienia ilości kalorii białka w żywności, należy ilości białka wymienione w gramach, a pomnożyć przez 4. Na przykład, jeżeli istnieją 7 g białka w produkcie żywnościowym, nie będzie 28 kalorii, że żywność od białka.

Korzyści

Białko jest ważnym elementem zdrowej codziennej diecie. Ucz się od potrzeb żywieniowych. Nie zaniedbuj znaczenie białka, jak można czerpać pozytywne korzyści przez coś tak prostego jak zwiększenie ilości w diecie. Jak zawsze, należy sprawdzić z lekarzem specjalistą przed dokonaniem istotnych zmian do opieki zdrowotnej, stylu życia.