adcov.com

Zastosowania lecznicze oleju Citronella

Zastosowania lecznicze oleju Citronella


Olej Citronella, pochodzące z wieloletnich traw, które rośnie w Sri Lance, jest częstym składnikiem znaleźć w wielu Perfumy, mleczka i mydła. Posiada przyjemny, słodki zapach z nutą cytryny. Jest to często wykorzystywane w aerozolach odstraszających owady naturalny, a jego właściwości lecznicze sprawiają, że wspólna medycynie.

Środek odstraszający owady

Olejek Citronella jest szeroko stosowany składnikiem naturalnych środków odstraszających owady. Chociaż powszechnie stosowany jako spray, te odstraszające również są w czystych olejów i postaci kremu. Piłka bawełna moczone w oleju cytronellowego i umieszczone na parapecie może pomóc utrzymać komary i inne owady z wejściem do domu. Citronella dyfuzory oleju działa dobrze, gdy umieszczone na zewnątrz na stole. Obroże Citronella również oparte chronić zwierzęta przed pchłami i kleszczami, jak ma natrysk oleju bezpośrednio na sierści zwierzęcia.

Tonik skóry

Olej Citronella może pomóc w leczeniu skóry tłustej. Po umyciu twarz łagodnym środkiem czyszczącym, dodać odrobiną oleju wacikiem i delikatnie przesuń go w poprzek obszarów problemowych. Antybakteryjne właściwości obecne w geranium pomogą wyjaśnić wady i usunąć brud i zanieczyszczenia zatykania porów. Dla spoconych stóp, przesuń palcem od szmatką cytronellowego lub Spritz aerozoli zmniejszy pot i pozostawić stopy chłodne i uczucie odświeżenia.

Uzdrawianie agenta

Oprócz właściwości przeciwbakteryjnych, Citronella służy jako przeciwgrzybiczy i środka przeciwwirusowego. Właściwości anty-grzybicze występujące w geranium sprawiają, że popularne zioło w leczeniu pasożytów jelitowych, stosowany pod nadzorem biegłego zielarza lub służby zdrowia. W medycynie chińskiej, Citronella jest przepisywany w leczeniu bóle mięśni i stawów. Po dodaniu do oleju nośnego trzy krople oleju cytronellowego wmasować w mięsień złagodzenia bóli.

Zdrowie psychiczne

Citronella jest uważana przez zwolenników naturalnych zdrowia być tonik dla jasności równowagi psychicznej. Twierdzi się, że gdy olej jest dodawany do dyfuzora lub istotnego palnika olejowego, pary pomaga oczyścić umysł, podnieść ducha, bilans energetyczny i wyjaśnić myśli.