adcov.com

Zastosowania L-lizyny

L-lizynę wytwarza się przez organizm, ale jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Z tego powodu, aminokwas może być uzyskane przez żywność lub dodatki. L-lizyna jest pomocne w zapobieganiu wielu chorób i schorzeń.

Opryszczka

Suplementacja L-lizyny może pomóc w zapobieganiu i przyspieszyć odzyskiwanie ogniska wirusa herpes simplex. Opryszczka może pojawić się w mowie i genitally.

Półpasiec

Półpasiec jest wybuch bolesnych zmian, ze względu na wirus herpes zoster. Półpasiec występuje zazwyczaj w skórze, wzdłuż nerwów. L-lizyna może pomóc w zapobieganiu i odzyskiwanie wybuchu prędkość.

Osteoporoza

L-lizyna pomaga trawienny absorpcji wapnia i zapobiega utracie wapnia w moczu. Wapń jest niezbędna do zapobiegania utraty masy kostnej na skutek osteoporozy.

Odbudowa kości

Oprócz zahamowania utraty podstawowych gęstości kości, L-lizyna w połączeniu z L-argininą może faktycznie promowania wzrostu kości i kolagen.

Kamienie nerkowe

Niedobór L-lizynę jest związany z rozwojem kamieni nerkowych i niedokrwistości. Jednak, o ile dieta jest ściśle wegetariańska, rzadko zdarza się mieć zbyt mało L-lizyny. Niektórzy sportowcy zaangażowani w energicznym treningu sportowego może być narażone na niedobór.