adcov.com

Zastoinowa niewydolność serca Objawy i kuracje

Zastoinowa niewydolność serca występuje, gdy serce nie może pompować wystarczająco bogatej w tlen do krwi w organizmie. Powoduje to, że w rzeczywistości zatłoczenie krwi w wątrobie, brzucha, dolnych i płuc. To jest poważne i potencjalnie śmiertelne, i jeden, który wymaga leczenia, ale często również zmiany w stylu życia.

Przyczyny

Zastoinowa niewydolność serca jest często z powodu choroby wieńcowej i zawału serca. Jednakże, inne warunki mogą przynieść na zastoinową niewydolność serca lub CHF. Nadciśnienia lub wysokiego ciśnienia krwi, jest jednym z takich warunków. Inne to uszkodzone zastawki serca, kardiomiopatii (uszkodzeniu mięśnia sercowego, wady serca), zastoinowa, zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego), zaburzenia rytmu serca i innych chorób.

Objawy

Objawy niewydolności serca obejmują szybkie lub nieregularne bicie serca, zmęczenie, obrzęk w okolicy kostek, nogi lub brzuch, uporczywy kaszel lub świszczący oddech, duszność, zwłaszcza podczas leżenia lub z wysiłku, zwiększone oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy, nagle waga zysk, nudności, ból brzucha i zmniejszone łaknienie. Objawy mogą być stopniowe, w ich wyglądzie i może być początkowo pomylił innego problemu zdrowotnego.

Zmiany w stylu życia

Leczenie zastoinowej niewydolności serca powinno zająć zdrowego stylu życia, że ​​korzyści dla zdrowia serca. Często lekarze zalecają, aby pacjenci z CHF ograniczyć ich spożycie soli do dwóch gramów dziennie. Lekarze mogą również poinformować pacjentów, aby ograniczyć spożycie płynów do dwóch litrów lub mniej dni. Oczywiście powstrzymywanie się od palenia i picia jest ważnym wyborem stylu życia, który robi ogromną różnicę. Pierwsze regularne ćwiczenia aerobowe to kolejny ważny zdrowy nawyk, że będzie korzystne dla serca.

Leki

Leczenie zastoinowej niewydolności serca obejmuje zastosowanie ACE (enzymu konwertazy angiotensyny), które rozszerzają naczynia krwionośne, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększenie przepływu krwi, przez co zmniejsza się obciążenie serca. Inną klasą leków ARB (angiotenson blokery receptora II), które są przewidziane w przypadku inhibitorów ACE nie są tolerowane przez pacjenta, zwykle z powodu efektu bocznej uporczywy kaszel. Inne leki powszechnie stosowane m.in. beta-blokery, które zwalnia bicie serca i obniżyć ciśnienie krwi i digoksynę, który wzmacnia i spowalnia bicie serca i leki moczopędne, które pracują, aby utrzymać płyn z gromadzenia się w organizmie poprzez zwiększenie wydalania moczu. Leczenie typowo zawiera więcej niż jeden lek.

Zabiegi chirurgiczne

Oprócz leków, pacjenci zastoinowej niewydolności serca, może również wymagać zabiegów chirurgicznych w leczeniu ich choroby. Operacje mogą być wykonywane w celu skorygowania nieprawidłowości zaworów lub skorygować tętnic, lub umieścić w cewnika lub biventrical rozrusznika. Czasami pacjenci potrzebują pompę serca lub kardiowerter-defibrylator, który jest urządzeniem, które szokuje serce, aby go z powrotem do normalnego rytmu, kiedy to rozwija nieprawidłową bijące wzór. Osoby z ciężką zastoinową niewydolnością serca mogą nawet wymagać przeszczepu serca.