adcov.com

Zastępstwa na cukier

Zastępstwa na cukier


Słodycz jest głównym składnikiem wielu produktów spożywczych. Często źródłem tego słodycz pochodzi od zwykłego cukru. Jednak alternatywy dla tej tradycyjnej słodzik są stosowane, takie jak miód, agawy, fruktoza, sztuczne substancje słodzące i stewii. Te alternatywne środki słodzące często wymagają drobnych korekt do receptury, aby pomieścić nadmiar wilgoci lub zmian w poziomie słodyczy.

Miód

Miód ma wyraźny smak i zwolennicy uważają, że również posiada zalety lecznicze, takie jak ulgi alergii, przeciwbakteryjnego i właściwościach antybakteryjnych. Korzystanie miód jako substytut w pieczeniu wymaga zmniejszenia ilości słodzika, ponieważ miód jest słodszy niż cukier. Zazwyczaj używasz 2/3 do ¾ ilości miodu. Ponadto, dla każdej filiżanki cukru można zastąpić miodem, zmniejszenie innych płynów w przepisie przez ¼ kubka. Miód nie jest sugerowane substytutem osób z cukrzycą, ponieważ wpływa na poziom cukru we krwi cukier tak samo robi.

Agawa

Agawa ma starożytną historię śledzenia powrotem do Azteków ze swoich właściwości leczniczych. Jednak jego najnowsze notoriety jest związane z jego zastosowaniem jako środka słodzącego. Agawa jest płynny środek słodzący, o konsystencji podobnej do miodu i słodyczy, więc te same zasady do regulacji receptur zastosowania. W przeciwieństwie do miodu, agawy nie ma jak dramatyczny wpływ na poziom cukru we krwi. Agawa jest uważana za niższą glikemicznym słodzikiem, a nawet mogą być tolerowane przez niektórych chorych na cukrzycę. Jeśli przepis wymaga miodu, agawy może służyć jako bezpośredni zamiennik.

Fruktoza

Chociaż wiele osób mylić fruktozy z syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, istnieje znacząca różnica. Fruktoza jest cukier prosty występuje głównie w owocach, podczas gdy syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy mieszanina fruktozy i glukozy. Fruktoza jest słodszy niż cukier, to mniej jest wymagana do uzyskania tego samego poziomu słodkości w recepturze. Ponadto, fruktoza jest niski indeks glikemiczny żywności pozwala mu być spożywane z umiarem przez diabetyków; oraz ponieważ mniej można stosować w celu uzyskania porównywalnej słodyczy kalorii jest zredukowana. Inną korzyścią z fruktozy jest brak znaczącego posmak, dzięki czemu smak żywności pozostaną nienaruszone.

Sztuczne słodziki

Jeśli kiedykolwiek spożywane jedzenie promowane jako żywność dietetyczna, prawdopodobnie świadomi sztucznych słodzików. Większość sztuczne słodziki są wiele razy słodsza niż cukier. Najczęstsze odmiany zawierają aspartam, sukraloza, sacharyna i acesulfam potasu. Niektórych z tych sztucznych słodzików związane są z potencjalnymi efektami ubocznymi. Jednak wiele osób uważa, że ​​korzyści przeważają nad ryzykiem. Sztuczne słodziki zwykle dodać zero kalorii w diecie, są dobrze tolerowane przez chorych na cukrzycę i nie przyczyniają się do próchnicy zębów. Korekty receptury są często wymagane, ale kilka firm teraz wytwarzać produkty, które mogą służyć jako bezpośredni zamiennik cukru w ​​receptur.

Stewia

Stevia ma zdobyć sporo rozgłosu ostatnio z powodu pewnych nowych sztucznych słodzików dostępnych na rynku, które pochodzą od niego. Stevia jest ziołowy i jest dostępny w postaci naturalnej jako uzupełnienie, ale nie zyskał akceptacji przez FDA jako słodzik. Wiele osób uważa, że ​​jest więcej motywacji politycznej za tę decyzję, niż obawy o bezpieczeństwo. FDA zatwierdziła zmienioną formę stewii do wykorzystania jako składnik w wielu słodzików dostępnych zero kalorii ogólnopolskich. Te substancje słodzące stevia kalorii oparte są wolne, nie przyczyniają się do próchnicy zębów i mają niewiele jeśli w ogóle wpływa na poziom cukru we krwi. Te substancje słodzące są dobrze tolerowane przez chorych na cukrzycę. Stevia jest stosowany od wielu lat w innych kulturach na całym świecie nie odnotowano niekorzystny wpływ.