adcov.com

Zasięg może być przedłużony COBRA?

Skonsolidowane Omnibus Budget Pojednania Act (COBRA) zapewnia, że ​​większość pracowników, którzy stracą pracę lub wystąpić straty w godzinach pracy można kontynuować na ich aktualnego planu zdrowotnego grupy. Dopiero, gdy w firmie nie muszą być zgodne z tym prawem lub jeśli nie wybiera pokrycie w określonym terminie nie masz korzyści COBRA rozszerzone.

COBRA Kwalifikowalność

Nie każdy ma prawo do refundacji COBRA. Jeśli pracodawca ma mniej niż 20 pracowników ogółem, itmay nie oferują COBRA. Musisz być zapisany w grupie twój plan ubezpieczeń zdrowotnych companyâ € ™ s w momencie utraty pracy, aby kwalifikować się do COBRA. Na utrzymaniu mogą również otrzymać pokrycie COBRA gdyby były na planie, kiedy pracowaliśmy. W większości przypadków, jeśli odszedłeś z pracy, doświadczenie zwolnień lub zmniejszenie godzin pracy, COBRA zostanie rozszerzony, tak aby można pozostać na obecnym planie. Nawet jeśli nie chcesz wybrać COBRA, na utrzymaniu może jeszcze zapisać.

Time Frames

Standardowe rozszerzenie świadczeń COBRA wynosi 18 miesięcy od chwili utraty pracy lub zmniejszenia godzin. Twój plan zdrowia może pozwolić, aby kontynuować na planie grupy poza 18 miesięcy, ale to musi być, co najmniej, że ramy czasowe. W zależności od przyczyny swojej kwalifikowalności COBRA może pojawić się do 36 miesięcy od objęcia COBRA. Pokrycie działa wstecz do pierwszego dnia, w którym stracił korzyści. W rzadkich przypadkach może dojść do utraty zasięgu COBRA w ciągu 18 miesięcy, jeżeli firma zaprzestaje oferując ubezpieczenia grupowe, nie płacą swoje składki lub stać Medicare kwalifikują lub uzyskać zasięg grupy przez innego pracodawcę.

Rama czasowa Powiadomienie

Akt COBRA określa ramy czasowe, w których pracodawca, jak i grupa Plan administratora są wymagane w celu powiadamiania o Tobie i sobie nawzajem. Po pierwsze, pracodawca musi powiadomić administratora planu grupa ciągu 30 dni od utraty korzyści jako aktywnego pracownika. Po drugie, administrator Plan ma 14 dni na dostarczenie zawiadomienia do Ciebie dostępności świadczeń COBRA. Masz 60 dni, aby wybrać COBRA od daty zgłoszenia do Ciebie. Zawsze, gdy wybiera COBRA, twój zasięg zaczyna dzień byś stracił swoje świadczenia.

Składki

Pracodawcy często nie przyczyniają się do premii COBRA INDIVIDUALA € ™ s. Zamiast wspólnego kosztu enrollee COBRA mogą być odpowiedzialne za całkowitych kosztów jakości. Kiedy dostępne, rząd federalny może mieć przepis umożliwiający dotacji premii dla tych na COBRA. Osoby otrzymują mniejszą składkę; Jednak w marcu 2011 roku, to nie jest na miejscu. Dla osób o COBRA przed 31 maja 2010, dotacja zostanie rozszerzony na 15 miesięcy, ale niedostępne dla nikogo, z której korzyści COBRA rozpocząć później niż tego dnia. Plany mogą umożliwić konwersję z planu grupy indywidualnego planu po zakończeniu COBRA.