adcov.com

Zapobieganie Zakażenie operacji nosa

Zabiegi z zakresu chirurgii nosa są zazwyczaj wykonywane dla pacjentów, którzy cierpią na nawracające zakażenia zatok i przekrwienie błony śluzowej nosa. Istnieje wiele innych schorzeń, które mogą powodować pacjent potrzebował operacji nosa. Chirurdzy plastyczni podjąć środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, ale istnieje wiele zmiennych, jak również rzeczy, pacjent może zrobić, aby zapobiec infekcji.

Umyj ręce

Będzie najprawdopodobniej powinni myć ręce kilka razy dziennie, aby zapobiec infekcji po operacji nosa. Mycia rąk jest uważany za nr 1 Sposób zapobiegania zakażeniu. Wytyczne obejmują mycie rąk przed i po codziennych zadań, takich jak po kichanie, jedzenia i korzystania z toalety. Należy przeprowadzić antybakteryjne dezynfekcji rąk do czasów, kiedy nie możesz przestać myć ręce. Mycie rąk ciepłą wodą najlepiej, jak zimna woda nie może być bardzo skuteczne w czyszczenia rąk i ciepłej wody może być suszenie. Podczas mycia rąk, pacjent powinien być pieniący i szorowanie mydłem przez co najmniej 30 sekund. Upewnij się, że dokładnie wyszorować między palcami i pod paznokciami. Dobrze spłukać, począwszy nadgarstku. Używaj myjki lub papierowy ręcznik, aby włączyć kran off. Dół regularnie spryskiwać krany i klamki drzwi w całym domu środkiem dezynfekującym, takich jak lizolem, która zabija również sporo bakterii.

Właściwa pielęgnacja rany

Jest to kolejny krok w celu zapobiegania zakażeniom. Możesz mieć gazę w miejscu wchłonąć nadmiar krwawienie. Gazy mogą być zwykle usunięte w ciągu dwóch dni od zabiegu, jeśli krwawienie ustąpi. Po opatrunki zostały usunięte, rana należy czyścić wacikiem zamoczonym w nadtlenku wodoru dwa razy dziennie. Bacytracyna maści mogą być stosowane nawet dwa razy dziennie, jeśli pojawia się strupy.

Kąpielowy

Będzie można się kąpać po zabiegu, ale powinien zachować swoje rany suche. Gdy pod prysznicem lub wanną, uważać, aby nie przelewać wodę na opatrunek. Jeśli sos jest mokry, należy delikatnie osuszyć natychmiast. Jeśli wystąpi jakiś infekcji, należy skontaktować się z lekarzem.