adcov.com

Zapobieganie szczawianu wapnia kamieni nerkowych

Zapobieganie szczawianu wapnia kamieni nerkowych


Szczawian wapnia, rodzaj soli mineralnych jest głównym składnikiem około 80 procent kamieni nerkowych. Jako wspólny produkt uboczny ludzkiej trawienia i eliminacji, to jest zwykle nieszkodliwe. Jednak dla tych osób, które są podatne na kamienie nerkowe, może to prowadzić do skrajnego bólu. Na szczęście, z kilkoma korektami diety i stylu życia, można ograniczyć lub zapobiec tworzeniu się kamieni nerkowych szczawianu wapnia.

Jak kamienie szczawianu wapnia Formularz

Szczawian wapniowy powstaje w jelicie grubym po dietetyczne źródła wapnia, w połączeniu z solą kwasu szczawiowego (szczawian). Szczawian jest produkowany głównie w wątrobie, ale również zawarte w wielu środkach spożywczych. Kiedy szczawian przywiązuje się do cząsteczek wapnia, to czyni je mniej lub bardziej nierozpuszczalne. Kiedy szczawian wapnia wchodzi nerki, może tworzyć kryształy w moczu. Mimo to, że większość ludzi nie mają tendencję do tworzenia się kamieni nerkowych, nie jest to problemem. I nawet w tych ludzi, którzy nie tworzą kamienie, które produkują najwięcej są zbyt małe, aby spowodować problemy. Jednakże, gdy kamienie nie rosną na tyle duże, mogą one składać się w nerkach lub do dróg oddechowych, co powoduje bardzo silny ból i dyskomfort.

Zapobieganie Podstawowe

Aby ustalić, czy kamienie nerkowe są spowodowane przez szczawian wapnia, należy skonsultować się z lekarzem. Kamienie mogą wynikać z różnych źródeł, a więc trzeba wiedzieć przyczynę do rozwiązania potencjalnych problemów.

Jeden sposób zapobiegania, który stosuje się do wszystkich rodzajów kamieni jest utrzymanie odpowiednio nawilżona. Niski pobór wody może prowadzić do nadmiernie skoncentrowany moczu i szczawiany wapnia jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby utworzyć stałe kryształy w tym środowisku. Jeśli masz już doświadczenie kamieni nerkowych i starają się zapobiec nawrotom, lekarz zwykle zaleca docelową codziennie przyjmowanie płynów. Jeśli jesteś w grupie ryzyka kamieni, ale nigdy nie miał ataku, picie dużej ilości wody jest doskonała pierwsza linia obrony.

Dodatkowe kroki

Jeśli zdiagnozowano kamienie szczawianu wapnia, ograniczyć lub wyeliminować pokarmy znaczne ilości szczawianów. Są to buraki, szpinak, rabarbar, Boćwina, buraki, kiełki pszenicy, czekolada, orzeszki ziemne, okra, słodkie ziemniaki, wątroba, kasza, winogrona, papryka, seler, truskawki i czarnej herbaty. Wiele produktów spożywczych zawiera szczawiany w niższych stężeniach, ale generalnie nie stanowią dużego ryzyka. Skonsultować się z dietetykiem, aby uzyskać więcej informacji na temat produktów spożywczych zawierających szczawianu,.

Choć może się to wydawać mało intuicyjne, można korzystać przez umiarkowanie zwiększając zużycie wapnia. Darmowe szczawiany w moczu zwiększyć skłonność do tworzenia kamieni; Odpowiednie spożycie wapnia zwiąże wystarczająco tego szczawianu, aby zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie ogólnych kamieni. Należy upewnić się, choć, aby uzyskać wapnia z pożywieniem (najlepiej produkty mleczne), jak suplementacja wapnia może zwiększyć swoje szanse na kamienie nerkowe. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić akceptowalny poziom spożycia wapnia.