adcov.com

Zapobieganie Palenie

Według American Lung Association, 3600 dzieci w wieku od wieku 12 i 17 pali swojego pierwszego papierosa na co dzień. Około 1100 tych dzieci będzie się uzależnić, a połowa umrze w wyniku ich uzależnienia. Aby uniknąć tych statystyk z coraz brutalna rzeczywistość, rodziców i społeczności muszą współpracować w celu zmniejszenia nastolatek palenie.

Niebezpieczeństwa Młodzieży Palenie

Choć palenie w każdym wieku stwarza przerażające zagrożenie dla zdrowia, ryzyko jest jeszcze większe dla młodzieży i nastolatków, którzy stają się uzależnieni.

Arkusz drukowane przez American Lung Association marca 2009 stanowi, że przez całe życie uzależnienie od palenia tytoniu tworzy zazwyczaj podczas tych młodości. Jakby tego było mało, liczne zagrożenia dla zdrowia towarzyszą palenie w tak młodym wieku. Są to wzrost zmniejszył płuc i funkcję, wzrost liczby i nasilenia zakażenia układu oddechowego i zmniejszenie aktywności fizycznej.

Otwarta komunikacja

Pierwszy krok można podjąć jako rodzica jest, aby utrzymać otwarte linie komunikacji z dzieckiem. Niektóre nastolatki mogą wdychać ten pierwszy raz, ponieważ ich przyjaciele naciska ich do tego, nie dlatego, że naprawdę chcesz. Jeśli nastolatek czuje się na tyle dobrze, aby otwarcie mówić z tobą, może on wnieść swoje obawy do ciebie. To jest, gdy masz okazję, aby zmienić zdanie i pomóc mu zrozumieć, że niebezpieczeństwa znacznie przewyższają potrzebę bycia cool.

Wychowywać swoje dziecko

Choć może to brzmieć zbędna wiedza naprawdę jest moc. Jeśli nastolatek ma przyjaciół, którzy są dla palących, mogą być wypełnienie głowę z mitów na temat palenia tytoniu, które po prostu nie są prawdziwe; mity, które sprawiają, że jej wierzę że nie ma żadnych skutki zdrowotne, które towarzyszą jej nawyk. Masz prawo do zmiany tego.

Zacznij od pokazano jej statystyki, stwierdzające liczbę nastolatków, którzy faktycznie nałogu i ostatecznie umrze z powodu palenia. Następnie zebrać listę ponad 4000 substancji chemicznych i czynników rakotwórczych występujących w każdym papierosa; Wiedząc, że jest palenie pestycyd może mieć odwołanie się z oświetleniem, że w przyszłym nikotyny patyku. Wreszcie, zadzwonić do lokalnego szpitala i zapytać, czy można przynieść nastolatka odwiedzić niektóre z dzieci, które są chore na raka. Dzieci będą cieszyć się o gości i nastolatek widać z pierwszej ręki, jak rak dotyka inaczej zdrowego ciała. To może po prostu trafić do domu widząc swój wiek dzieci dotkniętych chorobą, które mogą ostatecznie doprowadzić od palenia.

Pracuj z jego szkoły

Wiele szkół oferuje Nastolatki możliwość uczestniczenia w Sadd (Studenci przed niszczącym decyzji). Jeśli szkoła nastolatek oferuje ten program, zapytać, jak można pomóc w każdej kampanii jest uruchomiony w momencie, czy to anty-palenie tytoniu, nadużywanie substancji lub anty-kampania przeciwko pitnej nieletnim. Można również wprowadzić swoje dziecko do nauczyciela, który prowadzi grupę i iskra swoją chęć przystąpienia.

Jeśli jego szkoła nie bierze udziału w tym programie, należy skontaktować się z lokalnym biurem Sadd i uzyskać informacje potrzebne do rozpoczęcia programu w swojej dzielnicy. Możesz także porozmawiać z radą szkoły, aby otrzymać pozwolenie i zapewnić nie finansuje, a także nauczyciela, który jest gotów do uruchomienia programu.

Dawać dobry przykład

Być może jest to najważniejszy aspekt profilaktyki, a wszystko zaczyna się od Ciebie. Choć może trudno w to uwierzyć w czasach, nastolatek ogląda wszystko, co robisz, odzwierciedlając swoje działania. Jeśli powiesz jej, że to niezdrowe palić i papierosa w dłoni podczas rozmowy z nią, ona jest dość prawdopodobne, aby śmiać się z tobą. Ale jeśli jej powiedzieć jesteś gotów rzucić dla zdrowia i jej, ona może rozważyć jej decyzję o rozpoczęciu palenia się.