adcov.com

Zaparcia Z Dolnego ból brzucha

Zaparcia Z Dolnego ból brzucha


Zaparcie występuje podczas trawienia jest opóźniony i następuje eliminacja kału mniej niż trzy razy w tygodniu. Zaparcie oraz ból podbrzusza często występują razem w wyniku gazu, niskie spożycie błonnika lub zaburzeń miesiączkowania, takich jak bolesne miesiączkowanie lub endometrioza.

Identyfikacja

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, osoby posiadające mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu, są uważane za zaparcie. Fekalia może być sucha, małe lub trudne i często wymaga wysiłku, aby przejść.

Przyczyny

Najczęstsze przyczyny zaparć z ból podbrzusza to zespół jelita drażliwego, niewystarczające spożycie błonnika i gazu. Rzadziej, te objawy mogą sygnalizować potencjalnie zagrażające życiu warunki, takie jak zatrucie ołowiem lub wyrostka robaczkowego.

Leczenie

Leczenie zaparcia z ból podbrzusza, zależy w dużej mierze od przyczyny. Środki zmiękczające stolec może być zalecana do natychmiastowego zwolnienia z zaparciami, a ponad-the-counter leki przeciwbólowe i leki przeciw wzdęciom może pomóc złagodzić ból brzucha.

Komplikacje

Zgodnie z Mayo Clinic, długotrwałe zaparcia mogą prowadzić do kałowymi, wypadaniem odbytnicy i hemoroidy. Komplikacje związane z bólem brzucha, są zależne od jego przyczyna może obejmować zmniejszenie wydajności i jakości życia.

Ostrzeżenie

W niektórych przypadkach, zaparcia ból podbrzusza sygnalizuje stan zagrażający życiu, takich jak rak okrężnicy i niedrożności jelit. W przypadku wystąpienia nagłego lub silny ból brzucha z wymiotami lub krew w stolcu, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.