adcov.com

Zapalenie żołądka i jelit objawy i czas trwania

Zapalenie żołądka i jelit jest bardziej znany jako grypa żołądka. Powoduje to stan zapalny i podrażnienie żołądka i jelit. Najczęstszą przyczyną zapalenia żołądka i jelit jest infekcja wirusowa, ale inne przyczyny to przez żywność choroby, bakterie i pasożyty. Nie ma leków, które mogą leczyć zapalenie żołądka i jelit, ale niektóre over-the-counter leki mogą pomóc złagodzić niektóre objawy. To ważne dla osób z zapaleniem żołądka i jelit, aby uzyskać dużo odpoczynku i spróbuj pozostać nawilżona podczas trwania choroby.

Czas trwania

W zależności od tego, co powoduje, że przypadku zapalenia żołądka i jelit, objawy mogą trwać od dwóch do 10 dni. To jest bardziej powszechne doświadczać objawów na krótki okres od jednego do trzech dni. W przypadku wirusa, objawy pojawiają się zwykle jeden do trzech dni po osoba zostaje zainfekowany, i okres czasu może zależeć od zdolności układu odpornościowego człowieka do zwalczania zakażenia.

Biegunka

Jednym z najczęstszych i najbardziej uciążliwe objawy zapalenia żołądka i jelit jest biegunka. Wiele osób z doświadczeniem na żołądek grypa kilku ataki biegunki podczas choroby. Jeśli wystąpią krwawą biegunkę, może to być oznaką innej, bardziej poważnych infekcji i należy skontaktować się z lekarzem.

Nudności

Większość ludzi, którzy mają zapalenie żołądka rozwija uporczywe nudności lub rozstrój żołądka. Wiele osób doświadcza znaczne zmniejszenie apetytu, ze względu na nudności i inne objawy. Skurcze brzucha i wzdęcia są także wspólne.

Wymioty

Nie wszystkie osoby z zapaleniem żołądka i jelit będzie wystąpić wymioty, ale wielu woli. Jeśli wymioty jest ciężka i odwodnienie staje się problemem, spróbuj pić niewielkie ilości roztworu nawadniającego, takich jak Gatorade czy Pedialyte częściej w ciągu dnia.

Gorączka

Stany podgorączkowe lub mniej niż 100 stopni czasami jest objawem zapalenia żołądka i jelit. Wysoka gorączka może oznaczać inny wirus lub stanu zdrowia.

Bóle mięśni

Niektóre osoby z zapaleniem żołądka i jelit doświadczy bóle mięśni i bóle głowy jako objaw zapalenia żołądka i jelit. Te zazwyczaj nie są zbyt uciążliwe, ale ponad-the-counter leki mogą pomóc w leczeniu ich.