adcov.com

Zapalenie wątroby typu C leczy

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest ogólny termin, który odnosi się do rozmaitych chorób, rozpalać wątroby. Odmiana C zapalenia wątroby jest chorobą zakaźną i rozprzestrzenia się poprzez kontakt krwi z innej osoby, która ma HCV. Chociaż każdy może zlecić zapalenia wątroby typu C, którzy często wchodzą w kontakt z krwią innych ludzi - takich jak dożylnych użytkowników narkotyków - są o wiele bardziej prawdopodobne, aby uzyskać HCV. HCV przedstawia się jako albo ostrą chorobą lub przewlekłej choroby. Możliwości leczenia do wyleczenia zapalenia wątroby typu C zależy od rodzaju prezentacji choroby masz i jakie szkody to już zrobione do wątroby.

Wyleczyć ostrego zapalenia wątroby typu C dla

Ostre wirusowe zapalenie wątroby typu C jest zwykle pierwsza wersja zapalenia wątroby typu C, który kontrakt ludzie, ale czasami ludzie mogą mieć ostre wirusowe zapalenie wątroby typu C, nie wiedząc o tym. Ostrej fazie zapalenia wątroby typu C jest krótkotrwały, ale często wirus pozostaje w organizmie człowieka nawet po początkowe objawy ustępują. W takim przypadku, ostre wirusowe zapalenie wątroby typu C rozwija się przewlekłe zapalenie wątroby typu C.

Centrum Kontroli Chorób obecnie nie zaleca żadnego konkretnego leku do ostrego wirusowego zapalenia wątroby typu C. Do leczenia choroby, CDC zaleca, nawodnienie, odpoczynek i zdrową dietę.

Leki na przewlekłe zapalenie wątroby typu C

W przypadku ostrego zapalenia wątroby typu C rozwija się przewlekłe zapalenie wątroby typu C, lekarze mogą zdecydować się na rozmaite zabiegi. Agresywne plany leczenia osób cierpiących na docelowych, którzy mają już znaczące uszkodzenie wątroby, aktywnie mają wirusa w ich krwi, lub których krwi wykaże wysoki poziom w wątrobie enzymu aminotransferazy alaninowej. Jeśli wątroba jest już poważnie uszkodzone, jedynym lekarstwem jest przeszczep. Przeszczep wątroby pociąga za sobą poważną operację, podczas której chirurg implanty zdrowej wątroby lub części wątroby w organizmie w miejsce chorej wątroby. Od wpłat wątróbki musi odpowiadać osoby grupę krwi, chorzy, którzy wymagają przeszczepu pozostaje na liście oczekujących, aż odpowiednia mecz jest. Po przeszczepie wątroby, trzeba będzie pozostać na leki do końca swojego życia, aby upewnić się, że twój organizm nie odrzuca nową wątrobę.

Jeśli masz przewlekłe zapalenie wątroby typu C, który nie ma już zadane rozległe obrażenia wątroby, możesz skorzystać z różnych leków, które pomagają organizmowi wyeliminować wirusa zapalenia wątroby typu C z krwiobiegu. Jeśli poddane zabiegom leczniczym dla HCV, może masz do samodzielnego podawania tygodniowego wstrzyknięcie leku pegylowanym interferonem alfa. Ponadto, trzeba będzie wziąć leki anty-wirusowy, znany jako rybawiryną dwa razy dziennie. Aby upewnić się, że wirus zapalenia wątroby typu C wyjście z krwiobiegu prawidłowo, trzeba będzie kontynuować leczenie leczniczy zarówno dla 24 lub 48 tygodni, w zależności od genotypu.

Wirusowe zapalenie wątroby typu sprowadza się oczywiście, że

Według statystyk CDC, 15 procent do 25 procent osób z HCV nie wymaga leczenia. Do tej grupy, ciało zwalcza wirusa bez leczenia. Podczas gdy "nic nie robi" nie jest zalecany tok postępowania, lekarz będzie regularnie oceniał pracę wątroby poprzez badanie krwi w celu monitorowania postępu choroby. Ta opcja leczenia jest znany jako bacznej obserwacji. Dopóki wątroba nadal funkcjonuje prawidłowo i / lub lekarz zdecyduje jesteś "niskiego ryzyka" ze względu na ogólny stan zdrowia i wiek, nie trzeba aktywnie walczyć z HCV z lekami.