adcov.com

Zapalenie wątroby może powodować wypadanie włosów?

Wiele osób z zapaleniem wątroby kończy się utratą włosów, ale to nie jest to, które powoduje zapalenie wątroby - to leczenie. Utrata włosów nie jest objawem zapalenia wątroby w ogóle, to jest najczęściej skutkiem ubocznym z najbardziej udanych leków do leczenia go. Zrozumienie różnych typów zapalenia wątroby i jak może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania infekcji zapalenia wątroby. Wiedząc o innych przyczyn utraty włosów może pomóc wiesz, kiedy należy powiadomić lekarza - nie może być problemów medycznych innych niż zapalenie wątroby, które należy rozwiązać.

Rodzaje

Istnieje pięć różnych rodzajów zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu dogodnie oznaczone jako wirusowe zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E. Hepatitis wpływ na wątrobę, z objawami objawiających całym organizmie, swędzenie lub suchości skóry i ból mięśni. Wirusowe zapalenie wątroby typu jest najbardziej powszechne, przy czym większość pacjentów całkowicie wyjść w ciągu kilku miesięcy. Wirusowe zapalenie wątroby typu B może powodować choroby trwające gdziekolwiek się od czterech tygodni do sześciu miesięcy. Wirusowe zapalenie wątroby typu C często nie ma objawów. To może trwać latami zanim zostanie wykryty, a do tego czasu, uszkodzenie wątroby jest zbyt duża. Leki w tej grupie pegylowanego interferonu musi być podana, i utrata włosów jest tylko jednym z efektów ubocznych.

Efekty

Oprócz utraty włosów, najczęstsze działania niepożądane leków w grupie pegylowanym interferonem obejmują nieprawidłowości krwi, takie jak spadek białych krwinek (co może spowodować zahamowanie układu odpornościowego), zmniejszenie liczby płytek krwi oraz niedokrwistość. Trawienne działania niepożądane mogą obejmować nudności i biegunkę. Gorączka, dreszcze i bóle mięśni i stawów są również zgłaszane, jak również trudności z koncentracją, zaburzenia czynności tarczycy, bezsenność, drażliwość, łagodnej do poważnej depresji i myśli samobójczych.

Rozważania

Jeśli tracisz włosy, nie może być przypisane do zapalenia wątroby. Leki w tej grupie pegylowany interferon są stosowane w leczeniu zapalenia wątroby typu C, nie Typy A lub B, D i E są traktowane w inny sposób. Zawsze pytaj lekarza o swoim utraty włosów, tak, że może on pracować, aby wykluczyć inne przyczyny.

Ramy czasowe

Istnieje kilka preparatów z lekiem w grupie pegylowanym interferonem. Niektórzy pacjenci zaczynają tracić włosy w ciągu dwóch tygodni od zastosowania, podczas gdy inni nie rozpocznie się, dopóki nie jesteśmy w ich 18 tygodnia leczenia. Leczenie zwykle trwa 24 tygodnie.

Efekty

Po leczeniu pegylowanym interferonem, pacjenci mogą spodziewać się ich włosy odrastają w ciągu kilku miesięcy. Niektórzy pacjenci twierdzą, że włosy odrosły grubsze, celniej, curlier, cieńsze, a nawet różne tekstury.