adcov.com

Zapalenie gruczołu krokowego: Diagnostyka i leczenie

Zapalenie gruczołu krokowego jest grupa schorzeń gruczołu krokowego. Objawy obejmują bolesne oddawanie moczu lub pieczenie i ból w okolicy brzucha i pachwiny. Istnieją cztery kategorie: ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego bakteryjne, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / ból w obrębie miednicy i bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego zapalny.

Sprawdziany / Testy

Lekarz będzie zebrać szereg próbek moczu i nasienia, aby sprawdzić, bakterii i białych krwinek. Możesz także mieć biopsję, MRI skanowania lub ultradźwięków.

Egzamin palpacyjne

Diagnoza jest również za pośrednictwem cyfrowej odbytnicy egzamin, w którym lekarz może wykorzystać dłoń w rękawiczce ręcznie czuć powierzchni prostaty.

Cystoskopia

Cystoskopia Badanie obejmuje małą rurkę ze światłem i kamerą lub obiektywem powiększającym, który wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza i.

Urodynamiczne Testy

Z badania urodynamicznego można oddawać mocz w kubek do pomiaru czasu potrzebnego na mocz, jak dużo moczu pozostaje w pęcherzu po oddawanie moczu, trudności w oddawaniu moczu lub słaby strumień.

Leczenie bakterii

Ostre i przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest leczona antybiotykami. Ciężkie przypadki mogą wymagać hospitalizacji antybiotykowych wstrzykiwań.

Inne leczenie

Inne leczenie obejmuje przeciwbólowe, alfa blokery na relaks szyi pęcherza i mięśnie łączące prostaty i pęcherza moczowego i gruczołu krokowego masażu, procedury, w której Twój lekarz ręcznie masaże swój prostaty.