adcov.com

Zapalenia wątroby typu B. Szczepienia Side Effects

Wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) jest chorobą wątroby, które jest spowodowane przez infekcje bakteryjne lub wirusowe, spożywaniem alkoholu, leków i toksyn. Rozprzestrzenianie się wirusa HBV zwykle pochodzi z krwią lub płynami ustrojowymi osoby zakażonej. Może być również przenoszone przez dzielenie zanieczyszczone igły lub przekazywane z zakażonej matki na dziecko podczas porodu. Ludzie odmiennie reagują na HBV, co może powodować łagodne choroby w ciągu kilku tygodni lub przewlekłą chorobą, która może prowadzić do ciężkich zaburzeń czynności wątroby, takie jak choroby wątroby lub raka. Wiele osób ma zapalenie wątroby typu B i nie wiedzą, a nieleczone, bo nie czują się chore. Jedną z metod zapobiegawczych obecnie zachęcane jest coraz szczepionkę przeciwko WZW typu B. Są zwykle 03:57 strzały podane przez okres sześciu miesięcy.

Objawy

Wielu z tych, którzy mają zapalenie wątroby typu B, co wpływa Fundacja Wirusowe zapalenie wątroby typu B nazywa "cicha infekcji." Według Fundacji, około 69 procent osób zakażonych nie ma objawów, a szacuje się 30 procent będzie miał pewne objawy. Tylko około 1 procent osób zakażonych rozwija poważne objawy. Objawy ostrego zapalenia wątroby często gorączka, zmęczenie, utratę apetytu, nudności i / lub wymioty, ból brzucha, zmiany w kolorze moczu i jelit spójności ruchu, bóle stawów i żółtaczka lub zażółcenie skóry lub oczu.

Szczepionka WZW B

Szczepienie HBV mogą powodować skutki uboczne, tak jak lek ma. Niektóre z tych wspólnych ogólnych skutków ubocznych należą: ból, świąd, obrzęk i ból w miejscu wstrzyknięcia. Inne objawy to bóle głowy, zmęczenie, ból gardła, gorączka, objawy grypopodobne i obolałość. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek trudności w poruszaniu się, sztywność, wysypka, problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej, zaburzenia widzenia lub mrowienie w rękach.

CDC na Side Effects

Na podstawie danych statystycznych zebranych z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), około jedna na cztery osoby, gdy będzie miał ból w miejscu wstrzyknięcia. CDC stwierdza, że ​​szczepionka zapalenie wątroby typu B jest bardzo bezpieczne i ciężkie reakcje są rzadkie, występujące raz na około 1,1 mln dawek.

Reakcje alergiczne

Każdy, kto ma reakcji alergicznej na drożdżach piekarskich, nie powinny otrzymać szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ponieważ jest to składnik szczepionki. Aby szczepionki, gen wirusa HBV jest włożona do drożdży, która jest uprawiana, zbiorów i oczyszczono za szczepienia. Jednak proces oczyszczania nie zmniejsza ryzyko reakcji alergicznej. Objawy alergii często występują w ciągu kilku pierwszych godzin od zaszczepione i są problemy z oddychaniem, świszczący oddech, pokrzywka, osłabienie, zmiany rytmu serca i zawroty głowy. Objawy te mogą wystąpić w ciągu kilku minut lub kilka tygodni po otrzymaniu szczepionki. Jeśli miał ciężką reakcję alergiczną na szczepionki, porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem kolejnej dawki w serii.

Anafilaksja

Według Szpitala Dziecięcego w Filadelfii, jeden na 600 tysięcy zastrzyków HBV spowoduje anafilaksji, który zwykle występuje w ciągu 15 minut po wstrzyknięciu. Anafilaksja jest zagrażająca życiu reakcja alergiczna, która obejmuje całe ciało. Środki chemiczne są uwalniane przez układ odpornościowy, a często powodują osoby do zrobienia w szoku. Podczas wstrząsu anafilaktycznego, spadki ciśnienia krwi i linia zawęzić tak, że blokują one oddychanie. Osoba, która ma anafilaksji będzie miał słaby, ale szybki puls, wysypka i nudności lub wymioty. W celu wyrównania anafilaksji, iniekcji adrenaliny jest konieczne.