adcov.com

Zanieczyszczenie i recykling Fakty

Zanieczyszczenie i recykling Fakty


Za każdym razem nowy materiał musi zostać wydobyty lub ekstrakcji, aby stworzyć coś nowego, utworzonego ogromna ilość zanieczyszczeń. Recykling pomaga uniknąć lub zminimalizować wykorzystanie nowych surowców, oszczędność zanieczyszczeń, które mu towarzyszy. Składowiska odpadów, gdzie większość śmieci kończy się, są głównym źródłem zanieczyszczenia gruntów i potencjalnego zanieczyszczenia wody i gleby. Recykling zmniejsza ilość śmieci na wysypiskach. Istnieją inne sposoby, że recykling wpływa ilości zanieczyszczeń w środowisku.

Drzewa i papierniczy

Jedna tona papieru trwa 17 drzew do produkcji i zajmuje przestrzeń 8 w stóp sześciennych składowiska, zgodnie z Oberlin College. Wystarczy jedno drzewo filtruje 60 kilogramów zanieczyszczeń z powietrza rocznie. Recykling papieru eliminuje potrzebę drzewa te mają być ścięte, który pomaga poprawić jakość naszego powietrza. Od drzewa stosować dwutlenek węgla, jest mniej gazów cieplarnianych w atmosferze, które naszym zmniejsza ryzyko globalnego ocieplenia. Oszczędza to również pokój na składowiskach i zmniejsza ilość zanieczyszczeń gruntów dokonane przez składowiska.

Zanieczyszczenie powietrza

Inne częste surowców wtórnych, takich jak aluminium, szkła i tworzyw sztucznych, mają duży wpływ na środowisko, gdy są one poddane recyklingowi. Na przykład, Oberlin, że zanieczyszczenie powietrza związane z produkcją aluminium jest o 95 procent, gdy używane są z recyklingu puszek aluminiowych. Jeden główny produkcji aluminium produkty uboczne dwutlenek siarki, który jest składnikiem w kwaśnych deszczach.

Zanieczyszczenie wody

Wiele substancji niebezpiecznych do wód po cenach dumpingowych są w trakcie procesu wydobycia i produkcji. Papiernie używać chloru do wybielania pulpy drewna przy produkcji papieru. Chlor, po uwolnieniu do wody, jest toksyczny dla organizmów wodnych. Kwas kopalni drenaż, który jest heavy metal odpływ z wydobycia i rafinacji metali, takich jak aluminium, żelazo, aby stali, miedzi i cyny zawiera elementy, które prowadzą, rtęci i kadmu. Metale te są toksyczne dla ludzi i zwierząt, takie same, co powoduje uszkodzenia układu nerwowego i zaburzenia czynności mózgu. Budują się do poziomu toksycznego, nawet po spożyciu w małych dawkach i akumuluje z jednego gatunku do drugiego, tak, że większe zwierzęta wyżej w łańcuchu pokarmowym, że ludzie spożywają, takich jak tuńczyk, przeprowadzić stężeń toksycznych.

Paliwa kopalne

Wytwarzanie energii na ogół wymaga stosowania paliw kopalnych, takich jak węgiel. Spalanie węgla produkuje duże ilości zanieczyszczeń powietrza. Aby temu zapobiec, niektóre elektrownie użyciu płuczki do usuwania zanieczyszczeń z kominów przed ich wejściem do powietrza. Jednak wiele elektrownie zrzutu ścieków i osadów przez produkt uboczny w procesie oczyszczania dróg wodnych lokalnych, zwiększenie zanieczyszczenia wody. Materiały pochodzące z recyklingu wymaga znacznie mniej energii do konwersji w użytecznej formie niż trzeba, by wyprodukować materiał z pierwszego tłoczenia, co zmniejsza zanieczyszczenia z produkcji energii.

Śmieci

Wiele śmieci kończy się w rzekach i bezpośrednio w ziemi z niewłaściwego unieszkodliwiania. Śmieci i odpadów niebezpiecznych myjnie język stormdrains, gdzie bezpośrednio przystępuje dróg wodnych. Zwierząt i ryb zadławić i usidlić się w koszu. Chemia ropy i domowego wpływa na ilość światła i tlenu, które wchodzą do wody, zrzucając równowagę ekosystemu w środowiskach wodnych. Rozpuszczalniki, wybielacze, oleje i inne substancje chemiczne wchodzą w glebach po czym wylewa się na ziemię, gdzie zanieczyszczają glebę i wymyty do wód gruntowych. Według Pinellas County, Florida, Zakładu Recyklingu 70 procent, a od 80 procent wszystkich śmieci nadaje się do recyklingu, więc recykling będzie zminimalizować negatywne skutki z niewłaściwej utylizacji śmieci.