adcov.com

Zależność między hiperlipidemii i choroby wieńcowej serca

Hiperlipidemia jest także znany jako wysoki poziom cholesterolu i jest związane z chorobą niedokrwienną serca. Znając poziom cholesterolu i dostosowanie stylu życia może pomóc obniżyć ryzyko chorób serca.

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia wzniesienie tłuszczów, znane również jako lipidów we krwi. Tłuszcze te obejmują chylomikronami, lipoproteiny o bardzo niskiej gęstości, lipoproteiny o pośredniej gęstości, lipoprotein o małej gęstości (LDL) i lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL).

Choroba wieńcowa

Choroba niedokrwienna serca jest, gdy tablica buduje się w tętnicach zaopatrujących serce w krew. Kiedy bloki tablica tętnicy, następuje atak serca.

Związek

Wyższy poziom LDL we krwi, tym większe ryzyko choroby wieńcowej serca. I odwrotnie, im wyższy poziom HDL we krwi, tym mniejsze ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca.

Diagnoza

Diagnoza hiperlipidemii odbywa się poprzez krew, aby rysunek to przetestowane. Należy to zrobić w dorosłych co roku do pięciu lat, w zależności od zaawansowane Kardiologicznego Specjalistów stronie.

Leczenie

Leczenie hiperlipidemii obejmuje przejście na niskokaloryczne, o niskiej zawartości tłuszczu, o niskiej zawartości soli diety; robi bardziej regularne ćwiczenia; rzucenie palenia; ograniczenie spożycia alkoholu; dodanie antyoksydantów w diecie; i biorąc leki obniżające stężenia lipidów.