adcov.com

Zalecana dieta IBS

Zarządzanie zespół jelita drażliwego lub IBS, polega na modyfikacji nawyków żywieniowych i wybór produktów, które nie wywołują objawy. Typowe objawy IBS obejmują wzdęcia brzucha, wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha i biegunka. Różne czynniki wprowadzają na objawy, takie jak stres i brak aktywności fizycznej. Jednak żywność i napoje są głównymi sprawcami i łagodzenia objawów często wiąże trzymanie się określonej diety.

Poprawa Objawy ze światłowodami

Włókno może poprawić lub pogorszyć objawy IBS (za dużo włókna powoduje wzdęcia i gaz). Tak więc, jest to ważne, aby znaleźć zdrową równowagę. Przewlekłe zaparcia jest jednym znakiem IBS; jeśli cierpią z powodu tego objawu, masz mniej niż trzy wypróżnienia w tygodniu lub radzić sobie z twardych stolców. Zawierające więcej błonnika w diecie może pozbyć się zaparć i poprawy objawów IBS. Dorośli powinni spożywać od 20 do 35 gramów błonnika dziennie. Zalecana dawka dzienna może pochodzić z owoców, całych ziaren, orzechów i warzyw. Suplementy dostępne są także włókna - podjąć zgodnie z zaleceniami. Pić osiem szklanek wody dziennie, aby upewnić się, że są w pełni nawilżona.

Zmniejszyć zużycie mleczarskie

Nietolerancja laktozy i zespół jelita drażliwego iść ręka w rękę. Jedzenia i picia produktów mlecznych zwykle nasila lub wywołuje objawy IBS. Aby złagodzić dyskomfort i odeprzeć atak, ograniczyć spożycie produktów mlecznych, lub całkowicie wyeliminować nabiał z diety. Niektóre produkty są dostępne, aby pomóc proces trawienia, a są to skuteczne środki na nietolerancję laktozy. Weź laktozy enzym trawienny przed jedzeniem lub pije produkty mleczne (sery, mleko, jogurt i lody). Jeśli ograniczyć spożycie nabiału, przyjmować suplement wapnia w utrzymaniu mocnych kości.

Inne porady dietetyczne

Sterowanie polega na rozpoznawaniu objawów IBS pokarmy i napoje, które wywołują swoje problemy trawienne. Znane są liczne pokarmy IBS wyzwalaczy. Oprócz produktów mlecznych, pokarmów to problematyczne, pikantne jedzenie czekolady i tłustych. Napoje, których należy unikać z IBS to kawa, napoje gazowane, napoje zawierające kofeinę i alkohol. Ponieważ pokarmy wyzwalające IBS różnią się od osoby do osoby, trzeba prowadzić rejestr posiłków i ataków zidentyfikować czynniki, które polecenia objawy.