adcov.com

Zalecana dieta dla wątroby Detox

Jak stać się bardziej świadomi negatywnych skutków tego, co wkładamy do naszego ciała, diety detoksykacji stać się bardziej popularne. Główną koncepcją leżącą jeszcze kontrowersyjnych tych popularnych diet jest to, że toksyny z substancji takich jak kofeina, nikotyna i alkohol zaczynają gromadzić się w wątrobie, powodując różne przewlekłe objawy i warunków oraz poprzez aspekty czystości tych diet, możemy pozbyć się szkodliwych toksyczne nagromadzenie.

Podstawy

Istnieje wiele sposobów, które można zmienić swoją dietę, aby pomóc wspomóc wątrobę w detoksykacji.

Po pierwsze, większość diet wymaga jakiegoś postu i wyeliminowanie niektórych pokarmów i napoju. To dlatego, że uważa się, że wiele z tych produktów po prostu pompowanie toksyny w naszym organizmie. Eliminacja kofeiny, alkoholu, cukru, rafinowanych i przetworzonych produktów spożywczych i substancji, sztucznych aromatów, substancji słodzących i kolorów będzie położyć kres dalszej akumulacji wszelkich toksyn. Następnie szybko, czasami w formie płynnej diety, służą w pełni wypłukując ciała. Powoli zaczniesz przywrócenie niektórych pokarmów w diecie.

W uzupełnieniu do postu, zalecane jest spożywanie żywności, które będą chronić i odżywiają wątrobę. Nawet jak są ograniczenia ilości toksyn można umieścić w organizmie, wątroba nie może w pełni funkcjonować bez składników odżywczych potrzebuje.

Żywność i Post

Włókno ułatwia usuwanie toksyn rozpuszczalnych w tłuszczach przez wiązanie się z żółci znalezionego w jelita grubego. Przeciwutleniacze, takie jak witamina C i E oraz beta-karoten, jak również witaminy z grupy B i wapnia, chronić przed uszkodzeniem wątroby, tym samym wspomagając go w detoksykacji. Możesz znaleźć te składniki odżywcze w żywności, takich jak kapusta, szparagi, owoce cytrusowe, pełnoziarniste, brązowy ryż, naturalne drożdże, żółtka jaj, ryby i orzechy.

Zapytaj swojego lekarza o rozpoczęciu dostosowane i nadzorowane szybko, ponieważ jest to najszybszy, choć krótkotrwałe, sposób pomóc wspomóc wątrobę w procesie detoksykacji.

Kontrowersje

Na powierzchni, dieta detox wątroby wydaje się znakomitym pomysłem. Większość podkreślić znaczenie eliminacji szkodliwych substancji i produktów, takich jak alkohol, cukier (naturalne i sztuczne), kofeina, tłuszczów i wyrafinowane i przetworzonej żywności. Zachęcić również wyższą dawkę korzystnych środków spożywczych i napojów, takich jak woda z owoców i warzyw, a także organiczne zdrowe tłuszcze. Jednak większość z tych diet wymaga jakiejś formy postu, a bez odpowiedniego monitorowania przez lekarza, ten rodzaj postu może prowadzić do odwodnienia, chorób serca, niedobory substancji odżywczych i zaburzeń odżywiania. Kobiety w ciąży, dzieci i nastolatków, osób z serca lub przewlekłe schorzenia nie powinny stosować w tych diet i wszelkiego rodzaju bez nadzoru postu.

Niektórzy pracownicy służby zdrowia również obawiać, że diety detox może wygenerować rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat wątroby, jak konsumować toksyny i ich wpływ na nasze ciało, i jak nasze ciało rzeczywiście eliminuje je. Nasze ciała są naturalnie wyposażone w systemy, które eliminują toksyny poprzez naszego potu, moczu i kału. Ponadto, substancje chemiczne wokół nas istnieją zarówno w formie naturalnej i syntetycznej, a będąc przez człowieka lub syntetyczny nie musi uczynić je bardziej lub mniej szkodliwe.