adcov.com

Zalecana dieta dla chorych na cukrzycę

Dowiedziawszy masz cukrzycę, jednym z pierwszych kroków, które należy podjąć jest zmiana jest dieta. American Diabetes Association opracowała dietę, aby pomóc utrzymać poziom cukru we krwi i ogólnego stanu zdrowia.

Food Pyramid

Pobierz kopię American Diabetes Association Food Pyramid. Na tym wykresie, pokarmy są pogrupowane w zależności od ich zawartości węglowodanów i białka, nie zgrupowane w "ziarna", "białka", "nabiał" lub "tłuszcze".

Żywności na tym wykresie są również pogrupowane według jak często powinny być one spożywane w posiłkach. Twój dietetyk przypomni Ci jeść w przybliżeniu taką samą ilość węglowodanów w porcji. Oznacza to bacznie oko na wielkości porcji ma kluczowe znaczenie dla zdolności do zarządzania poziom cukru we krwi. Zwróć szczególną uwagę na poziom tłuszczów, alkoholu i słodyczy. Na diabetyków ostrosłupa, są one na końcu listy, to znaczy należy spożywać małych ilościach. Ziarna i skrobi są na szczycie piramidy i zalecane dzienne spożycie jest od sześciu do 11 porcji. Należy zauważyć, że z cukrzycą żywności piramida nie będzie wyglądać jak regularne Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) piramidy żywieniowej. Będzie ona do góry nogami z najszerszej części na górze do punktu na dnie. Oprócz zbóż i skrobi, jeść 04:57 porcji warzyw dziennie. Te warzywa są bogate w błonnik, a wiele z nich jest głęboko zielony, co oznacza, można uzyskać bardzo wysoki poziom składników odżywczych, których potrzebuje organizm. Należy jeść 03:58 codziennych porcji owoców. Zauważ, których owoce ADA zaleca. Pij 02:58 porcji o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu mleka wolnego codziennie. Jedz 05:56 uncji mięsa dziennie, z całej kwoty podzielonej między posiłkami. Przycinanie widoczny tłuszcz. Ser, jaja, twaróg, tofu, fasola i suszone są dopuszczalne masło orzechowe substytuty mięsa.

Jedz regularnie i umiarkowanie

Lekarz zaleca się jeść w tym samym czasie każdego dnia. Jeść tę samą ilość jedzenia, podobnych ilości węglowodanów, wędlin, nabiału, warzyw i owoców w każdym posiłku. Żywności jesz przeciwdziała insuliny lub doustne leki i swoją insulinę i / lub leki doustne przeciwdziałać żywności podjąć w. Jest to drobno-tuned balansowanie. Pomijanie posiłków, jeść coś, co nie jest dozwolone lub picie w nadmiarze tylko zakłócić cukru we krwi, co sprawia, że ​​jesteś chory. Będziesz albo się hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) lub hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi).

Dobry Diet Plan

Po otrzymaniu diagnozy cukrzycy, lekarz lub dietetyk daje plan diety, które pomogą Ci stracić lub utrzymać wagę pod kontrolą, a także kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Zmniejszenie ilości tłuszczu w diecie, ograniczenie tłuszczów nasyconych i zastępując oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Zacznij jeść niskotłuszczowe produkty wolne lub tłuszczu mleka, takie jak mleczne dwa procent lub mleko bez tłuszczu, odtłuszczone lub beztłuszczowe jogurt, ser i twaróg. Jedz chude mięso, zmniejszyć spożycie czerwonego mięsa, a zwiększyć spożycie chudego kurczaka bez skóry i ryb. Grill, podpiec lub upiec mięso zamiast smażyć. Użyj spraye do gotowania, rzepak lub oliwę do gotowania swoje mięso. Zwiększenie ilości błonnika w diecie (płatki owsiane, suszone fasola, otręby, warzywa i owoce).