adcov.com

Zakażenie martwicy pierś Tłuszcz Informacje

Martwica tkanki tłuszczowej piersi może być przerażające dla wielu kobiet stan, ponieważ objawia mu formę guzek w piersi. Na szczęście jest to jedna bryła, która jest nieszkodliwa. Oni nie są złośliwe i nie zwiększają szanse dla kobiety na raka piersi w przyszłości. W rzeczywistości jest to rzadkie, że lekarz usunięcia guza spowodowanych martwicy tłuszczowej sutka.

Co to jest piersi Tłuszcz Martwica?

Martwicy tłuszczowej piersi guzek, który tworzy się w piersi z powodu komórek tłuszczowych, które albo zostały uszkodzone OT zdegenerowane. Ten stan, który jest bardziej powszechna u kobiet o dużym biuście jest spowodowane urazem piersi. Każdy rodzaj uderzenia w piersi lub spadku, co powoduje siniaki mogą ponadto prowadzić do martwicy. Wiele razy bryła będzie tworzyć z zasinienie lub zaczerwienienie wokół niego. Oczywistym jest również dla pacjentów, którzy niedawno przeszli lumpektomii do rozwoju martwicy piersi. To samo jest prawdziwe dla leczenia promieniowaniem.

Wykrywanie

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek innej ściśniętym sutka piersi nekrozy tłuszczowej może być wykryty egzaminu siebie z piersi. Egzaminy te powinny być przeprowadzane raz w miesiącu, aby pomóc znaleźć martwicę piersi lub innego rodzaju guzek w piersi. Egzamin rozpoczyna się właściwa wizualny egzaminu wykonanej przed lustrem. W części wizualnej wygląd egzamin na wszelkie zmiany w wielkości, kształtu lub symetrii piersi, jak również wszelkie nieprawidłowości smoczka i wszelkich wgłębień lub przebarwienia skóry.

Druga część egzaminu odbywa się poprzez dotyk i dalej badania palpacyjnego. Dotykowe powinny być wykonywane w układzie który zapewnia, że ​​każda część piersi jest zakryty. Piersi powinny być odczuwalne przy użyciu indeksu, środkowego i serdecznego palce. Dla optymalnej skuteczności badania palpacyjnego należy wykonywać raz tylko lekkim kontakcie, a następnie po raz drugi z głębszym ciśnieniem.

Dodatkowe objawy

Oprócz firmy guzek w piersi i ewentualne siniaki, martwica tkanki tłuszczowej piersi, jest oznaczony przez niektórych dodatkowych objawów. Pacjenci z martwicą tkanki tłuszczowej piersi również wystąpić bóle piersi i wypływem płynu brodawki z dokonanych piersi. powszechne jest również zauważyć, że skóra obejmujący guzek będzie wgłębieniami. Niektóre kobiety również doświadczenie sutek, że odwraca, lub wsuwa do środka, i przebarwienia dokonanych piersi. Kolor jest podobny do skórki pomarańczy.

Lekarz wizyty

Niezależnie od tego, czy dodatkowe symptomy występują, za każdym razem, guzek znajduje się w piersi konieczne jest, że wizyta u lekarza, tak szybko jak to możliwe. Podczas martwicy tłuszczowej piersi jest nieszkodliwy, tylko lekarz ma narzędzia niezbędne, aby wykluczyć inne możliwości, takie jak guzem nowotworowym.

Lekarz może wykonać szereg rodzajów badań, ale spodziewać się biopsję. Może to oznaczać prostą igły włożoną w tkance z ekstraktu próbki lub może oznaczać małą operacji chirurgicznej, która pozwoliłaby lekarza w celu pobrania próbki w powiększeniu. Lekarz może również zrobić mammografię lub skierować pacjenta do specjalisty.

Leczenie

Po oficjalnym rozpoznanie martwicy tłuszczowej sutka został wykonany jest zasadniczo prosta do leczenia w domu. Leczenie zazwyczaj polega Ciepły okład i leki przeciwbólowe. Większość lekarzy zaleca, ciepły kompres zastosowanie do dokonywanych piersi przez 20 do 30 minut w czasie, co cztery godziny, aż stan sam się nie rozwiąże.

Dla większości kobiet, ponad-the-counter, niesteroidowe leki przeciwzapalne będą wystarczające do bólu. Obejmuje to leki takie jak aspiryna i ibuprofen. Niektóre kobiety jednak wystąpić większe niż normalnie ilości bólu z martwicą tkanki tłuszczowej piersi i będzie mieć narkotyczne przeciwbólowe przepisane im.