adcov.com

Zakażenie Cure nos

Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał na zapalenie zatok nosa rozumie, jak bolesne może być warunek. Ból nie jest zawsze ograniczona do nosa, ale może promieniować do twarzy, uszu i szczęki. Na szczęście, chorzy mają kilka opcji do wyboru, w jaki sposób w leczeniu infekcji zatok.

Zrozumieć przyczyny

Zrozumienie tego, co powoduje zapalenie zatok może pomóc cierpiącym ich unikać lub mają je rzadziej. Czasami przyczyną jest tak proste, jak przy użyciu nawilżacza w nocy, podczas snu, aby uniknąć suchego powietrza, które mogą podrażniać błony i prowadzić do zakażenia zatok.

Medicinenet.com strona medyczna informuje czytelników, że infekcje zatok mają kilka możliwych przyczyn, w tym przeziębienia i alergie. Drażniące zewnętrzne mogą być także przyczyną tym wąchania kokainy, nadużywania over-the-counter spraye zatok i papierosa lub dymu marihuany.

Wszystko, co powoduje uszkodzenia lub podrażnienia błon zatok może powodować bakterie lub grzyby rosną, powodując zapalenie zatok.

Zbadać w Domu Remedies

MayoClinic.com podaje przykłady kilku rzeczy, które możesz zrobić w domu w celu leczenia infekcji zatok. Na przykład, można spróbować parę do ulgi, biorąc gorący prysznic i wdychanie. Jego strona internetowa proponuje również drapowania ciepłe okłady na nos i oczy.

Dobrze jest pić tyle płynów, gdy walczy z infekcją zatok. To pomaga promować zatokowego odprowadzanie i rozcieńczyć śluzu. Woda jest idealny do tego napoju. Najlepiej jest unikać picia alkoholu, ponieważ może to podrażniać błony śluzowej nosa i pogorszyć sytuację.

Sinusinfectionhelp.com informuje czytelników, że najlepiej jest unikać napojów z nadmiernego cukru i kofeiny, jak również.

Korzystanie z soli spray do nosa w ciągu dnia pomaga pocieszyć podrażnione błony i uniknąć dyskomfortu suchości w zatokach. Aerozole solne są dostępne w większości aptek i supermarketów.

Wiedzieć, kiedy do lekarza

Kiedy w domu środki zaradcze nie przynoszą ulgi, wskazane jest, aby umówić się na spotkanie, aby zobaczyć się z lekarzem. Lekarz może przepisać antybiotyk w celu leczenia infekcji zatok. Które antybiotyk wybiera będzie zależeć od poszczególnego pacjenta, koszty i inne objawy towarzyszące infekcji.

Ważne jest, aby zauważyć, że infekcje zatok może być objawem innego stanu chorobowego. Na przykład, Cystic Fibrosis Foundation ostrzega odwiedzających ich witryny CFF.org, w którym mowa, że ​​infekcje zatok może być objawem mukowiscydozy, choroby, które mogą powodować infekcje płuc zagrażającego życiu.